Na trhu s podobnými appkami vládne v súčasnosti obrovský konkurenčný boj. Každý chce byť tým najlepším a najpresnejším, no len jeden môže byť skutočným kráľom. Google Maps majú pod kontrolou viac ako 98% všetkých obývateľných častí sveta.

Navigovať vás môžu skoro všade. Google napreduje.

Spoločnosť začala najskôr so svojim vyhľadávačom, no časom sa jej centrom záujmu stali aj mapy. Google Maps prišli na trh ešte v roku 2005. Dnes, v 2020-tom teda oslavujú krásne, pätnásťročné výročie. Je veľkým úspechom, že môžeme hovoriť aj veľmi pozitívne správy o ich celosvetovom pokrytí.

V podstate existujú len necelé 2% obývaných častí sveta, na ktoré vás Google Maps navigovať nevedia. Zvyšných 98% sa tu nachádza a môžete ich kedykoľvek na vašom smartfóne či počítači použiť. To je fascinujúce. Firma svoje mapové podklady buduje už roky. Dnes sa dostala do situácie, kedy je v tomto smere absolútnou jednotkou na trhu. Navyše stále pracuje na tom, aby používateľom priniesla ešte viac.

Určite viete o tom, že k dispozícii nie sú len klasické digitálne mapové podklady. Poznáme aj službu Google Street View. Tá bola po prvý krát sputná pred 13. rokmi, teda v 2007. Od tej doby sa podarilo nafotiť a zmapovať viac ako 16 miliónov kilometrov ciest po celom svete. Nechýba samozrejme ani Slovensko.

Google Street View
Google Maps mal ku koncu minulého roka zmapovaných 98% obývaných častí sveta.

Minulí rok sa dokonca obdobná služba objavila aj v operačnom systéme iOS 13. Apple predstavilo svoju vlastnú verziu. Tu treba ale podotknúť, že vzhľadom na rozsah má pred sebou ešte veľmi dlhú cestu. Zmapovaná je momentálne iba USA.

Okrem tejto služby sa Google chváli aj svojimi kvalitnými fotografiami. Tie majú ku dnešnému dňu nafotených približne 36 miliónov štvorcových míľ. Po prepočte je to asi 93 miliónov kilometrov štvorcových. Jednoduchým klikom na obrazovke počítača sa teda môžete presunúť na druhú stranu sveta a pozerať si detaily krajiny ako aj mestá a podobne. Je to fascinujúce.

Google Earth
Google Earth je tiež dokonalo prepracovaná služba! – svetapple.sk

Samozrejme, ako sme už uviedli vyššie, Google Maps síce existujú dlho ale ani zďaleka nie sú na konci svojej cesty. Uvidíme, akým smerom sa budú v najbližšom období uberať. Do komentára nám napíšte, či používate tieto mapové podklady alebo preferujete iné (ktoré to sú)…

Google Maps
Google Maps mal ku koncu minulého roka zmapovaných 98% obývaných častí sveta.
Prečítajte si tiež  Gigantickú 85" TCL QLED TV kúpite v zľave extrémne lacno. Doma sa budete cítiť ako v kine
Môže ťa zaujímať
- Reklama -