Zdá sa, že pripravovaný systém iOS 17 toho so sebou prinesie oveľa viac ako sme očakávali. iPhone dostane funkciu, ktorá poteší všetkých nadšencov inteligentnej domácnosti. Vieme, ako to má vyzerať.

Spoločnosť Apple v systéme iOS 17 vyvíja nové rozhranie, ktoré bude fungovať ako inteligentný domáci displej a zobrazovať dôležité informácie. Táto novinka bude dostupná nie len v aplikácii Domácnosť, ale aj v rámci informačných okien na zamknutom Always-On displeji.

Ako informovala agentúra Bloomberg vo svojom príspevku, iOS 17 má zaviesť rozšírené funkcie pre vždy zapnutý displej. To by potenciálne mohlo slúžiť ako odrazový mostík k budúcemu inteligentnému displeju, na ktorom Apple pracuje.

iPhone bude v zamknutom režime ešte nápomocnejší

V praxi to bude fungovať tak, že keď bude iPhone uzamknutý a umiestnený vo vodorovnej polohe, automaticky zobrazí prvky inteligentnej domácnosti či iných funkcií. Cieľom tejto funkcie je zlepšiť využiteľnosť iPhonov pri ich umiestnení na stôl alebo nočný stolík, rovnako ako to majú hodinky Apple Watch.

iPhone smart home na zamknutej obrazovke
Zdroj: Appleinsider

Týmto krokom chce Apple nadviazať na widgety uzamknutej obrazovky v systéme iOS 16, ktoré používateľom umožňujú zobrazovať pod časom rýchle informácie. Zmenou teda bude to, že okrem vertikálneho zobrazenia to iPhone po novom zvládne aj na celú obrazovku vo vodorovnej polohe.

Spoločnosť Apple aktívne skúma alternatívne metódy transformácie svojich zariadení na displeje inteligentných domácností. Patrí sem aj vývoj cenovo dostupného tabletového zariadenia, ktoré sa magneticky pripevní na steny a stojany a bude fungovať ako univerzálna domáca konzola.

Na stole je aj zariadenie, ktoré má v budúcnosti prepojiť Homepod s displejom. V tomto prípade pôjde o komplexné riešenie inteligentnej domácnosti, ktorá ponúkne všetky funkcie Smart Home v rámci jedného zariadenia.

odomykanie dverí cez iPhone
Zdroj: Appleinsider

Pokrok v tejto oblasti je však pomerne pomalý. Niektoré prvky možno vidieť pri reproduktoroch HomePod či Apple TV, no stále sa jedná iba o špičku ľadovca.

Ako ste na tom s využívaním prvkov inteligentnej domácnosti vy? Podeľte sa s nami o vaše názory a skúsenosti v komentároch.

Prečítajte si tiež  iPhone v úlohe osobného denníčka. iOS 17 prinesie úplne novú natívnu aplikáciu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -