Microsoft Teams sa stal počas pandémie jedným z najpoužívanejších pracovných nástrojov spomedzi celej konkurencie. Desktopový klient pre operačné systémy Windows a macOS však nefungoval práve ideálne a to sa vývojári rozhodli zmeniť.

Ako uviedol Jeff Chen, hlavný programový manažér skupiny Microsoft pre Microsoft Teams, aplikácia je teraz o viac ako 30 % rýchlejšia pri prepínaní medzi vláknami chatu a kanálov. Celej téme sa venoval portál Bleepingcomputer.

- Reklama -

Chen tiež prezradil, že uvedené zlepšenia výkonu aplikácie Teams sú výsledkom modernizovaného rámca, ktorý teraz rýchlejšie pracuje s HTML, efektívnejšie spúšťa JavaScript a serializuje polia.

„Najčastejšou činnosťou používateľa v aplikácii Teams je prepínanie medzi rôznymi chatmi, kanálmi a kanálmi aktivít,“ uviedol programový manažér skupiny Microsoft pre Microsoft Teams Jeff Chen. „Prepínanie medzi chatovými vláknami je o 32 % rýchlejšie v porovnaní s poslednými rokmi. Platí to aj pre prepínanie medzi kanálmi, ktoré je až o 39 % rýchlejšie. To vedie k plynulejšiemu zážitku“, doplnil ďalej. 

Microsoft Teams sa zlepšil aj v ďalších oblastiach 

Aby toho nebolo málo, v Redmonde (pozn. sídlo spoločnosti Microsoft) pracovali aj na ďalších spôsoboch lepšej optimalizácie aplikácie Microsoft Teams, vrátane zlepšenia reakcií na schôdzky a čas pripojenia.

Sme nadšení, že sa môžeme podeliť o to, že aktualizácia frameworku zlepšila čas pripojenia o 21 % a zlepšila sa aj odozva počas schôdzí. Napríklad latencia zdvihnutia ruky je nižšia až o 16 %,“ dodal Chen.

Microsoft Teams je rýchlejší
Zdroj: Microsoft

Microsoft neustále pracuje na tom, aby bol Teams lepšie použiteľný pre všetkých ľudí, ktorí s ním pracujú.

Napríklad vo februári 2022 prišla firma s drasticky zníženými energetickými požiadavkami pri stretnutiach, pričom počas energeticky náročných scenárov pri videokonferenciách medzi viac ako 10 účastníkmi spotrebuje až o 50 % menej energie.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -