Microsoft Teams sa stal počas pandémie jedným z najpoužívanejších pracovných nástrojov spomedzi celej konkurencie. Desktopový klient pre operačné systémy Windows a macOS však nefungoval práve ideálne a to sa vývojári rozhodli zmeniť.

Ako uviedol Jeff Chen, hlavný programový manažér skupiny Microsoft pre Microsoft Teams, aplikácia je teraz o viac ako 30 % rýchlejšia pri prepínaní medzi vláknami chatu a kanálov. Celej téme sa venoval portál Bleepingcomputer.

Chen tiež prezradil, že uvedené zlepšenia výkonu aplikácie Teams sú výsledkom modernizovaného rámca, ktorý teraz rýchlejšie pracuje s HTML, efektívnejšie spúšťa JavaScript a serializuje polia.

„Najčastejšou činnosťou používateľa v aplikácii Teams je prepínanie medzi rôznymi chatmi, kanálmi a kanálmi aktivít,“ uviedol programový manažér skupiny Microsoft pre Microsoft Teams Jeff Chen. „Prepínanie medzi chatovými vláknami je o 32 % rýchlejšie v porovnaní s poslednými rokmi. Platí to aj pre prepínanie medzi kanálmi, ktoré je až o 39 % rýchlejšie. To vedie k plynulejšiemu zážitku“, doplnil ďalej. 

Microsoft Teams sa zlepšil aj v ďalších oblastiach 

Aby toho nebolo málo, v Redmonde (pozn. sídlo spoločnosti Microsoft) pracovali aj na ďalších spôsoboch lepšej optimalizácie aplikácie Microsoft Teams, vrátane zlepšenia reakcií na schôdzky a čas pripojenia.

Sme nadšení, že sa môžeme podeliť o to, že aktualizácia frameworku zlepšila čas pripojenia o 21 % a zlepšila sa aj odozva počas schôdzí. Napríklad latencia zdvihnutia ruky je nižšia až o 16 %,“ dodal Chen.

Microsoft Teams je rýchlejší
Zdroj: Microsoft

Microsoft neustále pracuje na tom, aby bol Teams lepšie použiteľný pre všetkých ľudí, ktorí s ním pracujú.

Napríklad vo februári 2022 prišla firma s drasticky zníženými energetickými požiadavkami pri stretnutiach, pričom počas energeticky náročných scenárov pri videokonferenciách medzi viac ako 10 účastníkmi spotrebuje až o 50 % menej energie.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Microsoft Surface Hub - tímová spolupráca!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -