Okrem nových iPadov pracuje Apple aj na prírastkoch pre rodinu počítačov Mac. Podľa nových informácií z dodávateľského reťazca sa už čoskoro dočkáme nových MacBookov Pro 14″ a 16″, ktoré ohlásia svoj príchod v horizonte najbližších mesiacov.

Po dizajnovej stránke by sa nové „Pro-čka“ nemali veľmi líšiť od svojich súčasných kolegov. Veľký dôraz firma kladie na zvýšenie jasu a prepracovanie LED podsvietenia. Zvýšenie jasu však nebude zamerané na zlepšenie kvality obrazu. Jeho hlavnou úlohou bude zlepšenie úspory energie a predĺženie výdrže batérie na jedno nabitie. MacBooky môžu byť vďaka tomu v tejto oblasti ešte viac efektívne.

Nový mini LED displej by mohol mať vo výsledku až o 10 % vyšší jas, pričom technológia bude oveľa menej energeticky náročná. Ocenia to najmä ľudia, ktorí pracujú so svojim MacBookom Pro 14″ alebo 16″ v teréne a potrebujú, aby im vydržal aj niekoľko dní na jedno nabitie.

Apple sa v novom MacBooku Pro zameria na úsporu energie

Podľa doterajších zistení a odhadov sa Apple plánuje držať mini LED obrazoviek pre rad MacBook Pro až do roku 2026. V rámce tejto technológie sa teda žiadnych zásadných zmien po stránke kvality zobrazenia nedočkáme. Jedinou výnimkou bude spomínané zvýšenie jasu.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (prava redakcie)

Zatiaľ nie je jasné, kedy presne prídu nové MacBooky Pro na trh. Napriek tomu, že analytické predpoklady môžu poukazovať na ich predstavenie ešte do konca roka, ide o dosť riskantnú a z nášho pohľadu aj nereálnu predpoveď.

Spoločnosť Apple totiž len začiatkom tohto roka uviedla aktualizáciu s čipmi Apple Silicon M2 Pro a M2 Max. Ak sa teda gigant z Cupertina rozhodne pre ďalší upgrade, nové laptopy sa nedostanú na trh skôr ako v roku 2024.

Prečítajte si tiež  Apple chystá cenovo dostupný MacBook pre študentov. Kedy ho môžeme očakávať?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -