Ak máte vo svojom iPhone nainštalovaný WhatsApp, pravdepodobne ste už počuli o funkcii status. Práve tá funguje podobne, ako 24 hodinové príbehy na Instagrame alebo Facebooku, pričom platí, že tu môžete vkladať fotografie, videá, animácie, text či rôzne GIFká a tie po jednom dni zmiznú. Statusy na WhatsAppe sú samozrejme po celý čas šifrované, vďaka čomu apka chráni vašu bezpečnosť aj súkromie. Vo svojej novej tlačovej správe sociálna sieť píše, že práve statusy prešli veľkými vylepšeniami.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Cieľom aplikácie WhatsApp je, aby vám do čo najväčšej mieri umožnila komunikovať s publikom tými najrôznejšími spôsobmi. Aj preto služba zavádza súkromný výber publika, v rámci ktorého si zvolíte kontakty, ktoré môžu vidieť určitý typ obsahu. Nie totiž všetko, čo dávate do statusu, je vhodné pre každý váš kontakt.

Hlasový status a reakcie

WhatsApp zavádza aj úplne nový typ statusu, v rámci ktorého budete môcť komunikovať pomocou svojho hlasu. Krátke hlasové správy môžu mať dokopy 30 sekúnd a podľa sociálnej siete budú vhodné na zverejňovanie osobnejších pocitov, myšlienok, nálad a podobne.

Aby toho nebolo málo, sociálna sieť tiež prichádza s reakciami na status, vďaka ktorým môžete svojim blízkym a kontaktom reagovať na ich 24-hodinové príspevky. K dispozícii je osem Emoji ikoniek no rovnako môžete odpovedať textovou alebo hlasovou správou, prípadne nálepkami alebo ďalšími spôsobmi v chate.

Indikátor statusu v profile 

Ak chcete byť v obraze, WhatsApp vám to umožní. Po novom do aplikácie pribudol nový indikátor statusu v profile, vďaka ktorému vám neunikne žiaden príspevok od vašich blízkych. Samotný indikátor sa zobrazuje okolo profilového obrázka kontaktu v tej chvíli, keď pridá aktualizáciu statusu. Nájdete ho v zoznamoch chatov, zoznamoch účastníkov skupín aj v informáciách o kontakte.

Náhľady odkazov v statuse

WhatsApp
Zdroj: WhatsApp

Na záver ešte jedna užitočná drobnosť. WhatsApp do svojej mobilnej aplikácie pridal aj náhľady odkazov priamo v statuse. V praxi to znamená, že keď do statusu vložíte odkaz, ukáže sa jeho náhľad podobne, ako keď odkaz vložíte do textovej správy. Vďaka tomu budú mať ľudia klikajúci na daný odkaz lepšiu predstavu o tom, čo ich na webovej adrese čaká.

WhatsApp dodáva, že uvedené aktualizácie budú k dispozícii pre používateľov na celom svete. V súčasnosti sa s nimi stretávajú prví ľudia a postupne sa bude update rozširovať ďalej. Trvať to bude maximálne niekoľko týždňov.

Prečítajte si tiež  WhatsApp prináša funkciu, s ktorou bude prihlasovanie jednoduchšie a bezpečnejšie
Loopi Banner silicone case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o týchto novinkách myslíte vy. Používate statusy na WhatsAppe alebo nie? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -