WhatsApp zaviedol nové pravidlá ochrany osobných údajov WhatsApp

Obavy o súkromie, ktoré sa týkajú zdieľania osobných údajov používateľov komunikačnej aplikácie WhatsApp nie sú žiadnou novinkou. Zdá sa ale, že záležitosť dospela do nebezpečného bodu, kedy sociálna sieť zmenila pravidlá.

Pokiaľ sa rozhodnete používať WhatsApp aj naďalej, v podstate už nebudete mať žiadnu možnosť, ako zrušiť zdieľanie osobných údajov so sociálnou sieťou Facebook. Tá ju v roku 2014 zakúpila za približne 20 miliárd dolárov.

- Reklama -

Novinka bude platiť od 8. februára a používatelia dostanú výzvu, s ktorou môžu súhlasiť alebo nesúhlasiť. Ak sa rozhodnú pre druhú možnosť, WhatsApp už nebude možné používať (takže bude potrebné vyhľadať inú apku). Je zaujímavé, že kompetentní dospeli až do tohto bodu a možnosť zákazu zdieľania dát s Facebookom úplne deaktivovali. Doposiaľ tu bola dostupná.

Platforma vo svojich oficiálnych informáciách uvádza, že to nebude len najväčšia sociálna sieť, ku ktorej sa môžu vaše dáta vo finále dostať. V konečnom dôsledku by nimi mohli disponovať aj iné služby tretích strán, ktoré však neboli bližšie špecifikované.

Je len na vás, ako sa 8. februára rozhodnete, no aj tento impulz zo strany WhatsAppu je jasným dôkazom, že nič nie je zadarmo, aj keď za to neplatíme. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.