Jedna z najznámejších hier 21. storočia je nepochybne GTA V, ktorého prvého vydanie prišlo ešte v septembri 2013 na starých konzolách, v novembri 2014 na nových konzolách a začiatkom roka 2015 na PC.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Vývojári z Rockstar Games však túto hru oznámili podstatne skôr, ešte v novembri 2011, keď zverejnili aj prvý oficiálny trailer. Ten zahŕňal príbehové časti, prostredie GTA V a takisto celkovú atmosféru, ktorú táto hra prináša.

Dnes sa píše rok 2022 a vývojári prinášajú GTA V aj na next-gen herné konzoly, vďaka čomu predlžujú celkovú životnosť jednej starej hry na rekordné maximum. Zatiaľ nie je známe, kedy vyjde GTA VI, no už len na základe toho, že titul ani len nebol oznámený môžeme predpokladať, že si naň ešte zopár rokov počkáme.

Ako môžete vidieť, od vydania prvého traileru po prvú verziu GTA V na PS3 a Xbox 360 prešli necelé dva roky. To nám aspoň naznačuje, ako ďaleko je zatiaľ nástupca. Nevadí.

Zaspomínajte si spolu s nami za pomoci jeden a pol minútového traileru na staré dobré časy, kedy hra GTA IV oslavovala 3 roky od uvedenia na trh a postupne sa blížil nástupca. Ten je tu zatiaľ dlhšie, ako by ktokoľvek z nás očakával a možno by sa patrilo urobiť ďalší krok dopredu. Keďže však GTA Online veľmi dobre zarába, vývojári sa nikam neponáhľajú.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.