Nenápadný webový prehliadač Brave od spoločnosti Mozzila ponúka vysokú rýchlosť otvárania stránok spolu s vysokou ochranou súkromia a blokovania reklám. To všetko bez použitia ďalších pluginov alebo zakúpení premium verzie. Všetko je rýchle a bezplatné.

Recenzia: Brave Web Browser

Veľkou výhodou tohto prehliadača je to, že načítanie ľubovoľných stránok je až neskutočne rýchle, keďže sa nezobrazujú žiadne reklamy, ktoré načítanie nielen, že zbytočne predlžujú, ale nezobrazia sa ti ani žiadne vyskakovacie okná či iné otravné oznamy.

- Reklama -

Rozhranie a používanie Brave je prakticky totožné s tým, ktoré poznáme z prehliadača Firefox. Avšak pár vecí Brave odlišuje, napr. iná dolná lišta či nastavenia. Hlavnou podstatou prehliadača je ponúknuť jeho používateľovi načítanie stránky v rekordne rýchlom čase, ktoré si môžeš porovnať s klasickým načítaním, jednoduchým vypnutím tejto funkcie.

Skúsili sme to aj my a úplné načítanie nášho webu pri vypnutých reklamách trvalo v priemere okolo 4 sekúnd, v Safari 8 sekúnd.  Na to slúži tlačidlo znázorňujúce leva, teda logo, ktoré nájdeš vpravo hore. Po ťuknutí sa načítanie prepne do klasického, so zobrazením reklám.

Toto tlačidlo sa zmení na čierne spolu s oznamom (Shields Down) vo vyhľadávacom poli. Samozrejmosťou je aj prehliadanie v súkromnom režime, ktoré tvoje súkromie zabezpečí ešte viac.

Karty a nastavenia

Prepínanie kariet spolu s pridaním karty je umiestnené v dolnej lište, kde je v pravej časti tlačidlo plus a karty so zobrazením počtu otvorených kariet. Keďže je Brave tak trochu na začiatku, aplikácia zatiaľ neobsahuje pridanie záložiek z tvojho počítača.

Záložky si môžeš ukladať len do tejto aplikácie, ťuknutím na hviezdičku vľavo vedľa vyhľadávacieho poľa. V nastaveniach nájdeš len základné možnosti, napr. voľbu predvoleného vyhľadávača, ochranu súkromia v podobe ukladania údajov alebo aj nastavenia štítu, teda Brave Shieldu.

Plusy

  • prehliadanie bez reklám
  • rýchle načítanie stránok
  • podpora na viacerých platformách (OS X, Windows)
  • zobrazenie stránky na celú obrazovku

Mínusy

  • málo nastavení a prispôsobení
  • absencia účtu, spolu so záložkami a heslami
  • nie veľmi vydarené zobrazenie kariet

 

 

Testovali sme na iPhone 5 verziu 1.2.0

Môže ťa zaujímať
- Reklama -