Google Photos, alebo ak chceš Fotky Google je nová služba spoločnosti Google, s ktorou budú všetky tvoje fotky na jednom mieste, navždy, všade a bez obmedzenia úložiska.

Organizácia fotiek na novej úrovni

Po zapnutí appky sa zobrazí krátke info o aplikácii i to, ako ju používať. V prvotných nastaveniach sa prihlásiš do svojho Google účtu, vyberieš možnosti nastavenia zálohovania fotiek a veľkosti nahrávania pre fotky a videá. Taktiež si môžeš zapnúť aj upozornenia napr. o tom, kedy budú automaticky z tvojich fotiek z dovolenky vytvorené krátke filmy. Navigácia v appke je jednoduchá a rýchla, keďže používaš veľmi dobre zaužívané gestá priblíženia a oddialenia. Ak chceš označiť viacero fotiek naraz, odteraz už nemusíš klikať na každú osobitne. Stačí, ak podržíš palec na jednej z nich a posunom hore alebo dole označíš vybrané fotky. Presun medzi Asistentom, Zbierkami či Fotkami urobíš posunom do strán. Vyhľadávanie je veľmi prepracované, takže ak klikneš na tlačidlo vyhľadávania, automaticky sa zobrazia návrhy vyhľadávania napr. Oravský Podzámok, Košice, obloha, autá, pes či tanec. V ďalších nastaveniach máš na výber vytvoriť si vlastné filmy, albumy, animácie, koláže či príbehy fotiek. Pre rýchlejší pohyb medzi fotkami použi posuvník v pravej časti obrazovky. Po kliknutí na vybranú fotku sa v dolnej lište zobrazia možnosti zdieľania, editácie, informácie o fotke a tlačidlo zmazania.

- Reklama -

Hodnotenie

Ak ti niektoré funkcie prídu povedomé, máš pravdu. Boli dostupné už skôr a to v appke Google+, kde boli spomínané funkcie ako zálohovanie, nástroje na editáciu, vytváranie príbehov či animácií. Oceňujeme to, že svoje fotky máš stále so sebou, keďže sú ukladané na cloud, takže si môžeš stiahnuť i bezplatné aplikácie do svojho PC zo stránky Google a nastaviť zálohovanie fotiek z tabletu a PC. Appka beží plynulo, avšak pri veľkom množstve ešte nezálohovaných fotiek sa môže stať, že posúvanie bude spomalené.

Celkové hodnotenie: 4,2/5

 

Aplikáciu si môžeš stiahnuť priamo tu: Google Photos (zadarmo)

Testovali sme na iPhone 5 verziu 1.0.1

Môže ťa zaujímať
- Reklama -