Hra, ktorá ťa zabaví, niečo sa naučíš a hlavne ti prejde čas s tvojimi známymi tak rýchlo ako nikdy predtým. Konkrétne ide o appku Heads Up!, ktorú má na svedomí známa americká moderátorka Ellen DeGeneres. Apku používa ako spestrenie jej Ellen Show, kde túto hru hrá so známymi osobnosťami.

Začíname

Po zapnutí appky sa zobrazí základná ponuka tzv. kariet, s témami, ktoré môžeš hrať. Posúvaním dole, sa ukážu ďalšie témy, ktoré sú buď dostupné zadarmo, alebo platené. Ak chceš vidieť, čo karta presne obsahuje, jednoducho na ňu klikni a ak sa ti páči, stlač Play. Najprv Ťa appka vyzve, aby si si mobil dal na čelo a tým sa spustí odpočítavanie do začiatku hry. Hra trvá 1 minútu, počas ktorej sa snaž opísať to, čo sa ti ukáže. Ak tvoj kamoš uhádol, otočí mobil smerom dole, ak chceš kartu preskočiť, alebo ju nevieš, otoč smerom dole. Zvoliť si môžeš napríklad aj ukazovanie alebo hmkanie pesničky. Po uplynutí minúty hra končí a na obrazovke sa zobrazia všetky frázy, ktoré boli správne alebo nesprávne uhádnuté. V dolnej časti si môžeš pozrieť aj video, ako si hral a zdieľať ho na sociálnych sieťach alebo video uložiť do knižnice. Ak potrebuješ vedieť ďalšie info o hre, v časti kde sú zobrazené karty sa posunutím hore  ukážu dve malé kartičky s Ellen a FB stránkou hry.

- Reklama -

Hodnotenie

Mňa osobne táto hra baví i moje okolie, ktoré ju miluje. Vtipné opisovanie a zábava počas hry patria medzi hlavné dôvody, prečo by táto appka nemala chýbať v tvojom iPhone. Pre niekoho môže byť aj nevýhoda, že celá appka je v angličtine. Po pár hrách budeš vedieť takmer všetky slovíčka preložiť do slovenčiny a hra bude ešte zábavnejšia. Najbláznivejšie z celej hry je vidieť sa na videu, ako hru hráš.

Celkové hodnotenie: 4,5/5

Image-1

Aplikáciu si môžeš stiahnuť priamo tu: Heads Up! – Warner Bros. (0,99€)

Testovali sme na iPhone 5 verziu 2.6

Môže ťa zaujímať
- Reklama -