Shadowmatic je tak trochu neobyčajná hra. Jej myšlienka spojiť úplne nerozoznateľný objekt so svetlom sa jej tvorcom naozaj podarila. Veľmi kreatívna hra, pri ktorej sa tvoja predstavivosť posunie na novú úroveň.

Tieň a svetlo

Spomínané spojenie v prostredí hry je tak prepracované, že ho nájdeš takmer všade. Zobrazenie všetkých levelov hry je tiež veľmi pekne spracované, jednotlivé levely sú znázornené v tvaroch kocky s tieňom. Posúvaním sa mení aj svetlo a tieň je pod každou položkou. Kliknutím na niektorú kocku znázorňujúcu správny tvar sa ukáže čas, za ktorý sa ti podarilo daný objekt uhádnuť a číslo levelu. Ak začneš hrať, v pravej časti sa zobrazí objekt, na ktorý svieti svetlo a tieň je na stene sa ním. Posúvaním a otáčaním sa snaž, aby neznámy objekt dával zmysel. Nedaj sa zmiasť tým, že neznámy objekt ti na prvý pohľad niečo pripomína. S najväčšou pravdepodobnosťou to tak nebude, rovnako aj materiály sú rôzne.

- Reklama -

Ak si nevieš dať rady a chceš pomoc pri hádaní, klikni na ikonku vedľa pauzy vľavo hore, kde môžeš odhaliť, čo objekt ukrýva. V prvých dvoch sa ukáže malá pomôcka, v tretej názov a vo štvrtej celý objekt. Ak sa ti podarí uhádnuť správne, tieň na stene sa rozžiari, v hornej časti sa ukáže názov objektu a v dolnej celkový čas. Kliknutím na šípku sa opäť dostaneš do zobrazenia levelov, tentokrát s možnosťou ísť ďalej.

Hodnotenie našej redakcie: 80%
Testovali sme na iPhone 5.

[appbox 775888026 appstore ]

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here