Aplikácia pre milovníkov vesmíru, súhvezdí a planét, ktorá urobí z pozorovania nočnej oblohy náučný a krásny moment. Star Walk 2 je druhou verziou Star Walk a prináša vylepšenia týkajúce sa krajšieho a presnejšieho pozorovania.

Úplne iný svet

Po nastavení tvojej polohy alebo oblasti sa ukáže naozaj krásne prepracovaná nočná alebo denná obloha so všetkými hviezdami, planétami, Slnkom či satelitmi. Po oblohe sa pohybuješ posúvaním a približovaním. Ak ťa zaujíma, ako sa hviezda volá, stačí, ak na ňu klikneš a v dolnej časti sa zobrazí názov. Po kliknutí na názov, sa hviezda zobrazí ako 3D model, v ponuke máš na výber krátke info o hviezde, rovnako aj číselné údaje. Platí to pri spomínaných hviezdach ale aj planétach slnečnej sústavy. Medzi vychytávky appky patrí aj zobrezenie oblohy v daný čas, ktorý si nastavíš kliknutím na ikonku hodín pravo hore. V nastaveniach appky si môžeš zapnúť nočný režim, ktorý je červený, keďže oko v tme sa lepšie prispôsobí červenej ako jasnej bielej a tak nebudeš oslepený. Ak ťa zaujíma pohľad do vesmíru v rôznych spektrách svetla, zapni si túto funkciu. Počas používania hraje príjemná hudba, ktorú môžeš taktiež vypnúť rovnako ako zvuky. Úplne dole si môžeš nastaviť jasnosť oblohy od úplne čiernej po tmavo modrú. Nakoniec máš na výber si nastaviť, ako budú súhvezdia zobrazené.

- Reklama -

Hodnotenie

Nádherné spracovanie zobrazenia sú najdôležitejšou funkciou appky Star Walk 2. Pred používaním ti odporúčame, aby si mal dobre nakalibrovaný kompas, inak nebude všetko tam ako má. Celá appka je v angličtine a zarazilo nás, že pri cene 2,99€ sa dajú zakúpiť aj ďalšie funkcie, ktoré by ťa vyšli na vyššiu sumu ako je 5€.

Naše hodnotenie: 55%

Testovali sme na iPhone 5 verziu 1.3.1

Bez názvu-1

Stiahnuť z App Store: Star Walk™ 2 (2,99€)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -