Pokiaľ patríte medzi používateľov balíku Microsoft Office aj na Macu, máme pre vás dobrú správu. Po novom si môžete Otulook nainštalovať aj ako webovú aplikáciu priamo do vášho macOS zariadenia.

Microsoft ponúka webovú aplikáciu Outlook pre Mac!

Microsoft sa snaží svoje programy a služby priniesť čo najbližšie ku svojim zákazníkom. Dôkazom je aj novinka, vďaka ktorej je jeho e-mailový klient dostupný aj vrámci webovej aplikácie. Jedná sa konkrétne o súčasť sady balíka služieb Microsoft Office.

Používatelia si môžu aplikáciu nainštalovať na platformy ako Windows, Chrome OS a samozrejme MacOS či ďalšie. Operačné systémy ale musia podporovať progresívne webové aplikácie, ktoré označujeme aj skratkou PWA. Oproti bežným webovým aplikáciam sú trochu rozdielne. Reálne na vás ale pôsobí ako by bola natívna a vstavaná priamo v systéme. To je jej obrovská výhoda.

V prvom rade za to môžu moderné webové technológie, ktoré tieto aplikácie podporujú. Hovoríme napríklad o HTML 5 a JavaScripte. PWA vedia pracovať na pozadí, lepšie ukladať dáta do medzipamäte a vyzerajú ako tradičné aplikácie. Ich princíp fungovania je ale ako už bolo spomínané vyššie, na webovýh prehliadačoch. To je veľký rozdiel.

- Reklama -

Veľkou výhodou je tiež fakt, že aplikácie môžete s rovnakým rozhraním používať na rôznych platformách. Nehovoríme teraz len o tých počítačových. Bavíme sa napríklad aj o iPhone či iPade.

Pokiaľ teda využívate Microsoft Office a tiež Outlook vrámci svojej e-mailovej komunikácie, neváhajte túto novinku vyskúšať. Momentálne vraj podľa informácii ale túto PWA aplikáciu nainštalujete len na prehliadači Safari. Do komentárov nám napíšte, či používate Microsoft Otulook alebo iného e-mailového klienta. Samozrejme nám nezabudnite uviesť o akú aplikáciu sa jedná a či ste s ňou spokojní.

microsoft outlook pwa
Microsoft Outlook PWA – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here