Aj keď sme si to ešte pred pár mesiacmi absolútne nevedeli predstaviť, teraz to vyzerá tak, že spoločnosť Apple po 16 rokoch zbaví svoj iPhone 15 legendárneho prepínača tichého režimu. Namiesto toho sa sem nasťahuje nové tlačidlo, ktoré už poznáme z inteligentných hodiniek Apple Watch. Pôjde o programovateľný „Action Button„.

Novinka by však nemala byť súčasťou všetkých modelov a nedostane sa na základný iPhone 15, ani väčší iPhone 15 Plus. Naopak, tešiť sa z nej budú môcť používatelia drahšieho iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max. A aj keď všetko podlieha veľmi prísnemu utajeniu, spoločnosť Apple sa v tomto prípade tak trochu sama nachytala „na hruškách“.

Firma totiž zverejnila 4. beta verziu iOS 17, v rámci ktorej sa podarilo šikovným vývojárom objaviť tajný kód. Práve jeho súčasťou sú informácie o tom, ako sa bude dať používať akčné tlačidlo na iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

V kóde sa žiaľ nachádzajú iba stručné názvy jednotlivých funkcií, no keďže platformu od spoločnosti Apple veľmi dobre poznáme, nie je ťažké vyvodiť si, čo to bude s vysokou pravdepodobnosťou znamenať.

Takto bude fungovať akčné tlačidlo v iPhone 15 Pro / 15 Pro Max

  • Prístupnosť: Táto možnosť by pravdepodobne umožnila používateľom prístup k rôznym funkciám prístupnosti, ako sú VoiceOver, Zoom, AssistiveTouch a ďalšie.
  • Skratky: Táto možnosť by používateľom umožnila spustiť ľubovoľnú skratku, ktorú si vytvorili, alebo stiahli z aplikácie Skratky (Shortcuts), napríklad odoslať správu, prehrať zoznam skladieb, alebo ovládať inteligentné domáce zariadenia.
  • Tichý režim: Táto možnosť by používateľom umožnila zapnúť, alebo vypnúť tichý režim, ktorý by stlmil, alebo zrušil zvonenie a upozornenia.
  • Fotoaparát: Táto možnosť by pravdepodobne umožnila používateľom spustiť aplikáciu Fotoaparát a/alebo nasnímať fotografiu, respektíve video jediným stlačením akčného tlačidla.
  • Svietidlo: Táto možnosť by používateľom umožnila zapnúť alebo vypnúť baterku na zadnej strane zariadenia.
  • Môj Čas: Táto možnosť by mala používateľom umožniť aktivovať alebo deaktivovať v rámci funkcie Môj Čas.
  • Lupa: Táto možnosť by umožnila používateľom aktivovať aplikáciu Lupa, ktorá by používala fotoaparát iPhonu, ako lupu na priblíženie malého textu, alebo objektov.
  • Preložiť: Táto možnosť by mohla používateľom umožniť spustiť aplikáciu Prekladač a začať konverzáciu, alebo preklad textu jediným stlačením tlačidla Akcia.
  • Hlasové poznámky: Táto možnosť by používateľom umožnila spustiť alebo zastaviť nahrávanie hlasovej poznámky pomocou aplikácie Hlasové poznámky.
Prečítajte si tiež  Legendárny iPhone SE máva na rozlúčku. Smartfón je oficiálne zastaraným produktom
Reklama
Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -