Streamovanie hier je v súčasnosti čoraz populárnejšie a medzi jednu z najznámejších služieb, ktorá takéto niečo ponúka patrí jednoznačne GeForce Now od spoločnosti Nvidia. Podrobnú recenziu nájdete na tomto odkaze.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

Pokiaľ ste o nej nikdy nepočuli, v praxi ide o perfektný spôsob, ako si zahrať najnovšie hry s extrémne náročnou grafikou aj na počítačoch, ktoré disponujú iba slabým alebo nekompatibilným hardvérom – presne do tejto skupiny radíme aj Mac.

Pokiaľ sledujete herný svet, určite ste zachytili informáciu, že výrobca grafických kariet predstavil „GeForce RTX 3080“, vďaka čomu je dostupné cloudové hranie vo vyššom rozlíšením a taktiež s vyšším FPS (snímky za sekundu).

Aplikácia pre počítače Mac (M1/ M1 Pro/ M1 Max) preto dostala aktualizáciu, ktorá prináša podporu týchto vylepšení.

Vyššie rozlíšenie a viac FPS

Po novom si teda môžete skúsiť streamovanie titulov v rozlíšení 2 560 × 1 600 pixelov a taktiež pri 120 FPS, čo vám ponúkne fantastický zážitok z hrania. Hoci si žiaľ stále neužijete plný potenciál displeja, ktorý má ešte vyššie rozlíšenie, určite je to veľký posun v porovnaní s FullHD rozlíšením, ktoré bolo dostupné doteraz.

S týmto však ide ruka v ruke aj nutnosť použitia rýchleho a stabilného internetu. Bez neho si totiž veľmi nezahráte (respektíve zahráte ale len v slabšom rozlíšení a pri nižších FPS).

Zabudnúť tiež netreba na to, že 120 FPS bude prítomných len na najnovších MacBookoch Pro 14″ a 16″, ktoré už majú ProMotion displej. Staršie modely si musia vystačiť so 60 Hz obnovovacou frekvenciou.

Prečítajte si tiež  Hry z PlayStation na Apple zariadeniach? Nový dokument odhaľuje zaujímavú spoluprácu

Používateľov streamovacej služby GeForce Now taktiež poteší, že sem kompetentní pridali hneď niekoľko nových herných titulov. Spomenúť môžeme napríklad: Anno 1404 History Edition, Prison Architect, A-Train: All Aboard! Turizmus, Biele tiene, Monopoly Madness, Super Magbot a Husia hra bez názvu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJNvidia
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.