Vybrať si to správne pozadie na náš iPhone alebo Mac je niekedy náročné. Aj keď má operačný systém na výber z viacerých defaultných možností, nie každému musia vyhovovať. Presne preto vám dnes predstavíme šikovnú aplikáciu, ktorá tento problém vyrieši za vás.

Jej názov je Acrylic a v praxi umožňuje vytváranie 2D alebo 3D tapiet, ktoré sa perfektne hodia k operačným systémom iOS, iPadOS či macOS. Okrem iného si v tejto apke môžete nechať vygenerovať úplne nové obrázky, avšak ako píšu samotní vývojári, oveľa zábavnejšie je, keď si pozadie prispôsobíte presne podľa svojho gusta.

V rámci rozsiahlejších úprav si viete vybrať vlastný farebný gradient, upraviť hĺbku ostrosti (hodí sa pri 3D scénach), nastaviť množstvo objektov a podobne. Ak ste detailisti a chcete niečo individuálne Acrylic je pre vás ako stvorený.

Nie je zadarmo, no získate ju za prijateľnú jednorázovú platbu 

Perfektné na tejto apke je, že je prehľadná a veľmi ľahko sa používa. Už behom niekoľkých sekúnd teda budete schopní vytvárať vydarené mriežkové prechody a 3D scény v tom najvyššom možnom rozlíšení.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Dôležité je tiež doplniť, že Acrylic obsahuje aj niektoré ďalšie zaujímavé funkcie, ktorých súčasťou je napríklad synchronizácia skrz iCloud, widgety či skratky v Siri.

K dispozícii je pre iPhone, iPad a Mac a hoci sa nedá stiahnuť zadarmo, na Slovenskom App Store za ňu zaplatíte len 1,99 €. A to nám príde ako vcelku fér čiastka vzhľadom na to, že vás už potom nebudú čakať žiadne ďalšie in-app nákupy. Tak čo, vyskúšate?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.