Len pred pár hodinami sme vás informovali o tom, že sociálna sieť X (bývalý Twitter) začína od svojich používateľov dopytovať akési povinné predplatné. Cieľom platformy je údajne zbavenie sa botov a spamerov, pričom zatiaľ ide len o beta testovanie na Novom Zélande a Filipínach. Teraz však na povrch vyplávala ďalšia informácia a tá je poriadne prekvapivá.

Európska únia totiž v rámci zákona o digitálnych službách, ktorý poznáme pod skratkou DSA chce dosiahnuť to, aby mala nad X, respektíve Twitterom väčšiu kontrolu. Najbohatšiemu mužovi na svete sa však údajne tieto návrhy nepáčia a presne preto začal zvažovať ďalšie kroky. Minimálne tak o tom informoval na základe svojich zdrojov portál Busines Insider.

Ak sa teraz pýtate, čo má Muskovi na novom zákone konkrétne prekážať, odpoveď je úplne jednoduchá. Zákon o DSA sa totiž zameriava na boj proti dezifnormáciám, ktoré sa žiaľ na X šíria rýchlosťou svetla, pretože tu chýbajú účinné kontrolné mechanizmy. Rovnako tak však DSA núti prevádzkovateľov sociálnych sietí, aby viac dbali na súkromie svojich používateľov a zároveň ich podrobnejšie informovali o svojom fungovaní.

Spoločnostiam, ako Meta alebo X tým vzniknú komplikácie a tiež dodatočné náklady, ktoré týmto smerom určite nechcú vynakladať. Podľa všetkého však nebudú mať na výber. No a keďže sa tento prístup nepáči ani samotnému Elonovi Muskovi, podľa portálu mal zvážiť, že jeho sociálna sieť jednoducho trh Európskej únie opustí. Ku veci sa však už vyjadril aj sám novátor.

Oficiálne stanoviska Elona Muska

Po tom, čo táto šokujúca správa preletela celý svet Elon Musk sa pod jedným z príspevkov rozhodol oficiálne vyjadriť. Namiesto toho, aby však informácie potvrdil ich označil za falošné, pričom dodal, že Business Insider nie je skutočná publikácia. Na teraz to teda vyzerá tak, že sociálna sieť X na území Európskej únie napokon zostane.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple sa dohodol s EÚ. NFC v iPhone už nebude len pre Apple Pay a stretenem sa s tým aj na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -