Streamovacie služby zažívajú v uplynulých rokoch obrovský boom. Ľudia pochopili, že platiť nízky mesačný poplatok za počúvanie hudby je pohodlné a zároveň legálne. Na svete dnes máme viacero hudobných služieb, ako je tá najväčšia Spotify, alebo o polovicu menšia Apple Music. Každopádne, sa však čoskoro máme dočkať ďalšieho veľkého hráča na trhu, ktorým bude nečakaný vývojár.

Sociálna sieť TikTok pripravuje platformu, ktorá by mala niesť názov TikTok Music. Prezradila to žiadosť na ochrannú známku spoločnosti ByteDance (prevádzkovateľ sociálnej siete), ktorá bola podaná v Spojených štátoch amerických.

A aj keď je táto informácia vcelku prekvapivá, nemôžeme sa jej veľmi čudovať. Aplikácia TikTok je totiž už dnes obľúbeným centrom na objavovanie novej hudby.

Okrem toho pomáha dostať skladby na vrchol rebríčkov, ako je Billboard 100, Spotify Viral 50 a playlistov spravovaných v službe Apple Music. Ochranná známka TikTok Music bola v USA podaná ešte v máji 2022.

TikTok Music 

TikTok v ruke používateľa na displeji iPhonu
Zdroj: Unsplash / Solen Feyissa

Aj keď podrobnosti zatiaľ nepoznáme, služba TikTok Music by mohla svojim zákazníkom priniesť podobné funkcie, ako konkurencia. Používateľom by teda umožnila kupovať, prehrávať, zdieľať, sťahovať hudbu, piesne, albumy a texty.

Medzi ďalšie zaujímavé funkcie, ktoré sa od TikTok Music očakávajú, je mobilná aplikácia, ktorá by bola schopná umožňovať používateľom živé vysielanie zvuku a videa. Rovnako tak by sa pomocou nej mohli upravovať a nahrávať fotografie, ako aj obaly playlistov.

Prečítajte si tiež  Dá sa používať nabíjačka z MacBooku na bezpečné rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu? Tu je odpoveď

Ak sa potvrdí, že TikTok skutočne chystá vlastnú platformu, Apple Music a Spotify budú mať vážnu konkurenciu. TikTok je napríklad jedinou aplikáciou, ktorá nie je súčasťou Facebooku a ktorá už celosvetovo presiahla 3 miliardy stiahnutí.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -