Odporúčania na rýchle nabíjanie iPhonu alebo iPadu často zahŕňajú zakúpenie 20W napájacieho adaptéra od spoločnosti Apple, alebo iného certifikovaného (MFi) riešenia. Čo tak ale použiť výkonnejšiu nabíjačku USB-C z MacBooku Pro alebo MacBooku Air, ktorá sa nachádza v ich štandardnom balení?

Keďže je medzi používateľmi táto otázka pomerne častá, v dnešnom článku sa pozrieme na to, ktoré iPhony a iPady môžete rýchlo nabíjať pomocou adaptérov z MacBooku alebo podobne výkonných nabíjačiek od výrobcov tretích strán.

Ešte pripomenieme, že pri rýchlom nabíjaní dosiahnete približne 50 % kapacity batérie za 30 minút. Tomu, či je to pre akumulátor škodlivé alebo nie sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Nabíjanie iPhonu s adaptérom z MacBooku vám môže ušetriť kopec peňazí 

Netreba snáď pripomínať, že kúpa samostatného USB-C Lightning kábla a hlavne 20 W adaptéra, ktorý nie je v krabici od iPhonu, je sama o sebe dosť drahou záležitosťou. K dispozícii sú potom aj riešenia od iných výrobcov, no na čo sa na ne obracať, keď už máte vhodnú nabíjačku doma?

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Novšie generácie iPhonov a iPadov totiž nemajú problémy s adaptérmi z MacBookov, ktoré nie sú výkonnejšie ako 96 W. Nemali by ste to teda skúšať jedine so 140 W GaN nabíjačkou, ktorá sa dodáva k novému MacBooku Pro 16″. Ináč s tým nie je žiaden problém.

A aj keď sa vám to môže zdať riskantné, vedzte, že používanie výkonnejších nabíjačiek od spoločnosti Apple je na nabíjanie iPhonu či iPadu úplne bezpečné. Výkon nabíjania si totiž nereguluje adaptér ale priamo zariadenie, takže sa doň vo finále nedostane viacej „šťavy“ ako by malo. Všetko to podlieha prísnemu testovaniu priamo v spoločnosti Apple.

Apple uvádza, že s jeho 18W, 20W, 29W, 30W, 61W, 87W a 96W adaptérmi na rýchle nabíjanie sú kompatibilné nasledujúce zariadenia:

  • iPhone 8/8 Plus a novšie
  • iPad Pro 12,9″ (1. generácie a novší)
  • iPad Pro 11 palcov (1. generácie a novší)
  • iPad Pro 10,5-palcový
  • iPad Air 3. generácie a novší
  • iPad mini 5. generácie a novší

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.