Spoločnosť Spotify len pár hodín dozadu oznámila, že používateľom umožní vyhľadávanie skladieb pomocou textov. Netrvalo dlho a vylepšenie je k dispozícií pre všetkých. Platí to pre platformu iOS a tak isto pre Android. Podobnú funkciu už dlhšiu dobu ponúka služba Apple Music.

Vyhľadávanie skladieb pomocou textov v Spotify

Poznáte tú situáciu, keď si chcete pustiť určitú skladbu, no nepamätáte si názov alebo interpreta? V takomto prípade začína pátranie. Vďaka vylepšeniu v Spotify však nemusí trvať dlho. Do vyhľadávacieho poľa môžete napísať napríklad refrén (alebo akékoľvek iné slová) a pieseň sa objaví vo výsledkoch.

Celý proces je až extrémne jednoduchý a vďaka prepracovaným algoritmom poskytuje aj takzvané „automatické dokončovanie“. Inými slovami, akonáhle začnete písať, aplikácia vám okamžite ponúkne návrhy skladieb. Niekedy stačia iba 2-3 slová, kým sa dostanete k tomu, čo hľadáte.

Toto vylepšenie sme si vyskúšali aj na vlastnej koži a musíme potvrdiť, že funguje výborne. Ak by sme to mali porovnať s Apple Music, služby sú v tejto oblasti na rovnakej úrovni. O novinke po prvýkrát informoval dizajnér Spotify, Lin Wang.

Pokiaľ vás informácie zaujali, neváhajte to otestovať aj vy. Do komentára nám napíšte, ktorú streamovaciu platformu predplácate . Je to Spotify, Apple Music, Tidal prípadne niečo iné?

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 13 je extrémne lacný: Slováci majú skvelú príležitosť na výhodnú kúpu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.