Stremovacie platformy stále rastú. Apple už dávnejšie prekročilo 60 miliónov aktívnych predplatiteľov pri svojej hudobnej službe ale na Spotify to nemá. To napreduje a už je dávno za hranicou 120 miliónov aktívnych predplatiteľov. Teraz appku prispôsobí používateľovi ešte viac, aby ponúkla funkciu z Apple Music.

Spotify sa snaží skopírovať funkciu z Apple Music.

Streamovacie služby sú si veľmi podobné. Aj preto sa ich vývojári dosť snažia aby ich trochu odlíšili a ponúkli niečo, čo ten iný nemá. Apple Music sa to doteraz celkom dobre darilo. Minimálne so službou „Priatelia počúvajú“. Teraz sa podobnú funkciu podarilo objaviť aj na konkurenčnej platforme Spotify. Jej názov je „Tastebuds“.

V tomto prípade sa ešte nejedná o oficiálnu vec. Tastebuds sa podarilo objaviť v kódoch aplikácie, takže ju Spotify oficiálne ešte nespustilo. Za všetkým stojí vývojárka Jane Manchun Wong, ktorá sa trochu „hrabala“ v appke. Podľa jej slov ide zatiaľ o nefunkčnú vstupnú stránku, ktorá je však vo vysokej fáze vývoja. Vývojárka okamžite pochopila princíp toho ako bude nová služba fungovať.

Spotify sa snaží skopírovať funkciu z Apple Music.
Tastebuds – svetapple.sk

Budeme tu používať ikonku pera na to aby sme našli iých používateľov, ktorých sledujeme alebo ktorých chceme sledovať. V tejto časti appky bude priestor na to, urobiť si prehľad o tom, čo povedzme vaši priatelia aktuálne počúvajú na Spotify. Presnejšie detaily ale nateraz samozrejme nepoznáme. Ide napríklad o to, ako bude fungovať samotné sledovanie používateľov.

Budeme to môcť robiť automaticky alebo len na základe žiadosti tak ako je to v Apple Music? Odpoveď na tieto otázky prinesie samotná aplikácia už v dohľadnej dobe. Vývojárske sa nepodarilo dostať sa tak hlboko. Každopádne pôjde o niečo, čím Spotify zase raz dobehne spoločnosť Apple.

Spotify je zastaralý. Podľa analýzy je pozadu za svojou konkurenciou.
Spotify sa snaží skopírovať funkciu z Apple Music. – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  TikTok bude bezpečnejší. Vďaka týmto zmenám sa z neho vytratia šialené výzvy a škodlivé videá
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.