Najväčšia hudobná streamovacia služba zverejnila najnovšie štatistiky, ktoré sa týkajú jej postupného rastu. Spotify prezradil, že si medziročne prilepšil o platiacich a tiež neplatiacich používateľov. Službe sa však napriek tomu nedarí tak, ako by si priala. Spotify je dlhodobo v strate.

Konkrétne čísla pridal na svoj Twitter zakladateľ a generálny riaditeľ Spotify Daniek Ek. Z nich jasne vyplýva, že platforma si v Q2 2023 viedla nad očakávania. Medziročne sa jej podarilo získať až o 27 % viac používateľov, ktorí využívajú bezplatnú verziu počúvania hudby s reklamami. Dokopy ich je dnes 551 miliónov.

Rovnako sa však o 17 % viac ľudí rozhodlo, že si za Spotify začne platiť pravidelné mesačné členstvo bez poplatkov. Dokopy je takýchto účtov až 220 miliónov, čo je slušný nárast zo 188 miliónov v rovnakom období minulého roka. Aj tak to však zdá sa nestačí.

Spotify
Zdroj: Twitter / Daniel Ek

Aj keď to celé vyzerá na prvý pohľad fantasticky, v Spotify z týchto výsledkov nie sú nadšení. Ako totiž upozorňuje The Verge, platforme sa zďaleka nedarí po finančnej stránke tak, ako by ste očakávali.

Aj keď za ňu platí 220 miliónov ľudí, firma má priemerný príjem na používateľa 4,27 €, zatiaľ čo minulý rok mala viac, až 4,32 €. Hoci sa päť centov nemusí zdať ako príliš vysoká čiastka, keď ju vynásobíme počtom platiacich používateľov, zistíme, že rozdiel predstavuje niekoľko miliónov eur.

Platforma na túto negatívnu situáciu už stihla reagovať a rozhodla sa po celom svete, vrátane Slovenska, zvýšiť ceny. Tomu, koľko aktuálne za Spotify (po zdražovaní) zaplatíte sme sa venovali v tomto článku.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Že iPhone nebude úspešný večne? Nevadí, Apple tu má služby so šialenými tržbami
Môže ťa zaujímať
- Reklama -