Po tom, čo prišili na trh nové smartfóny zo série Samsung Galaxy S24, ich dizajn a technológie si obľúbili používatelia po celom svete. Ako teraz dodáva zahraničný portál Sammobile, zariadenia si vďaka tomu vyslúžili nevídaný úspech. Nová vlajková loď vraj začala prekonávať predajné rekordy hneď v niekoľkých krajinách.

Samsung zaznamenal obrovský záujem o smartfóny Galaxy S24 najmä na domácom juhokórejskom trhu, no rovnako sa mu darí aj na obrovskom indickom trhu. Firme sa vraj v rekordne krátkom čase podarilo predať milión kusov tohto zariadenia. Konkrétne to trvalo iba 28 dní, čím Samsung o deväť dní prekonal doterajšieho držiteľa rekordu (zo série Galaxy S) Samsung Galaxy S8, ktorý prišiel na trh ešte v roku 2017.

A aj keď ide o obrovský úspech, Samsungu stále chýbali tri dni na to, aby dokázal prekonať niekdajšiu vlajkovú loď ponuky, Samsung Galaxy Note 10. Ten prišiel na trh v auguste 2019 a dodnes je rekordmanom.

Zaujímavou poznámkou je aj fakt, že súčasný vlajkový model Galaxy S24 Ultra predstavuje 55% celkového predaja série v Južnej Kórei. Výrobca má na ňom pochopiteľne aj najvyššie marže, takže je to pre neho skvelá správa.

A hoci Samsung zatiaľ oficiálne nezverejnil predajné čísla pre ostatné krajiny, podľa informácií od známeho tipstera Ice Universe sa očakáva, že celosvetové predaje série Galaxy S24 prekročia desať miliónov kusov v prvom mesiaci po uvedení na trh. Len na trhu v USA sa predaj údajne vyšplhal až na 3,2 milióna kusov, čo je najlepší výsledok od čias modelu Galaxy S8.

Ohrozuje Samsung spoločnosť Apple a jej iPhone? 

iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S24 Ultra
Zdroj: Unsplash / Onur Binay / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Toto samozrejme nie je úplne najlepšia správa pre hlavného konkurenta série Galaxy S24, iPhone 15, no na druhej strane sa spoločnosť Apple určite nemá čoho obávať. Hoci presné dáta predajov najnovších generácii zariadenia zo septembra nepoznáme, vieme aspoň to, že Apple za celý minulý rok dodal zákazníkom 232 miliónov iPhonov.

Firma tak v priemere predáva niečo vyše 19 miliónov zariadení mesačne a najsilnejšie predaje dosiahla v období okolo septembra / októbra, kedy uviedla nové generácie. V tomto čase môžu byť čísla pokojne aj dvojnásobné.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple všetkým zavrelo ústa. Opäť má hodnotu 3 bilióny dolárov. Je to najhodnotnejšia firma na svete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -