Funkcia Street View v Google Maps funguje už 15 rokov a pri príležitosti tohto výročia zavádza spoločnosť Google možnosť zobrazenia historických snímok. Táto funkcia je dostupná na všetkých podporovaných zariadeniach s operačným systémom iOS a Android.

V režime Street View si používatelia môžu prezerať historické snímky tak, že najprv ťuknú kdekoľvek na fotografiu, aby sa zobrazili informácie o mieste, a potom vyberú možnosť „zobraziť ďalšie údaje“, čím sa dostanú k historickým snímkam.

Spoločnosť Google tvrdí, že funkcia dokáže zobraziť snímky z obdobia od vydania služby Street View v roku 2007 na miestach, kde bola v tom čase k dispozícii. Zachytáva teda vcelku slušnú históriu.

Google chystá na snímanie svojich ulíc úplne novú kameru 

Spoločnosť Google zároveň oznámila, že budúci rok nasadí novú kameru, ktorá bude robiť kvalitnejšie snímky na ťažšie dostupných miestach.

„Táto nová kamera využíva všetok výkon, rozlíšenie a možnosti spracovania, ktoré sme zabudovali do služby Street View, a zmenšuje ich do ultraprenosného kamerového systému, ktorý je veľký asi ako mačka. Na rozdiel od domácej mačky je však pripravená robiť vysokokvalitné snímky takmer kdekoľvek.“

Spoločnosť Google tvrdí, že nová kamera váži menej ako 15 kilogramov, takže ju možno prepravovať kamkoľvek, a je navrhnutá ako modulárna, takže je možné pridávať komponenty na zhromažďovanie snímok s ešte užitočnejšími detailmi, ako je napríklad značenie jazdných pruhov alebo dier na ceste.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Kameru bude možné namontovať na akékoľvek vozidlo so strešným nosičom a ovládať ju prostredníctvom mobilného zariadenia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -