Očkovacia lotéria vznikla pomerne narýchlo a tak sa netreba čudovať, že jej tvorcovia nedotiahli všetky detaily do dokonalosti. Štát posiela výhercom rôzne čiastky od 100 € do 100 000 € (a dokonca viac, v prípade, že predošlí súťažiaci nezdvihnú telefón alebo nepovedia správne heslo), no do dnešných dní bol problém s overením výhry.

Ako už bolo viackrát avizované, doposiaľ ste museli svoje kódy (za každú dávku očkovania máte jeden) manuálne „nahadzovať“ na internetovú stránku Ministerstva Financií, čo bolo jednak nepohodlné a taktiež mohlo dochádzať ku rôznym chybám z nepozornosti.

- Reklama -

Kompetentní to už ale vyriešili tým, že po získaní výhry pošlú jednotlivým výhercom e-mail na adresu, ktorú zadali pri prihlasovaní sa do očkovacej lotérie.

No a ak chcete mať všetko ešte viac pod kontrolou a sledovať aj kódy vašich blízkych či priateľov, existuje jednoduchá apka od slovenských vývojárov. Jej názov je Očko Výhra a z App Store ju stiahnete úplne zadarmo.

‎Očko Výhra
‎Očko Výhra
Developer: Viliam Straka
Price: Free

Jednoduché používateľské rozhranie 

Hneď po otvorení aplikácie sa stretnete s troma ikonami menu v spodnej časti, kde jedna slúži na kontrolu vašich kódov (môžete ich pridať ľubovolný počet a zároveň individuálne pomenovať), druhá ukazuje tabuľku víťazov a pod treťou sú „ukryté“ nastavenia.

Ako môžete vidieť na základných štatistikách sami, doposiaľ bolo vyplatených cez 10 876 000 € dokopy 57 582 ľuďom, pričom až 646 z nich sú označovaní ako viacnásobní víťazi. Všetky údaje pochádzajú podľa tvorcov z oficiálnych databáz Ministerstva Financií Slovenskej republiky.

Apka na sledovanie aktuálneho hesla 

No a hoci je vyššie spomenutá apka naozaj perfektná, stále vám nedokáže prezradiť aktuálne heslo, ktoré sa neustále mení počas nedeľného večerného priameho prenosu (súťaž o 100 000 €).

Našťastie však aj na toto existuje samostatná apka s názvom Vyhraj Lotériu, ktorá je dostupná na App Store a tiež Google Play zadarmo.

Síce nie je až taká sofistikovaná v oblasti štatistík, no na hlavnej karte vám bude neustále ukazovať informácie o aktuálnom hesle + taktiež si tu môžete pridávať a sledovať kódy.

‎Vyhraj lotériu
‎Vyhraj lotériu
Developer: Adam Vician
Price: Free

Napíšte nám do komentára, či používate niektorú z týchto dvoch apiek alebo ste verní inému riešeniu od ďalších vývojárov. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -