Zaočkovanosť na Slovensku proti ochoreniu COVID-19 zďaleka nedosahuje také výsledky, ako v iných krajinách Európy. Podľa odborníkov preto smerujeme do tretej vlny pandémie, ktorá postihne najmä nezaočkovaných.

Štát ich chce najnovšie motivovať formou očkovacej lotérie, kde môže byť na jeden týždeň v banku vyčlenená suma až 2 milióny eur. Registrácia do nej už prebieha.

- Reklama -

Očkovacia lotéria bola po niekoľkohodinovom zdržaní spustená dnes o 19:00. Ak ste sa už zaočkovali jednou alebo dvoma dávkami vakcíny (pri vakcíne Johnson & Johnson sa považuje jedna dávka za dve), môžete sa do očkovacej lotérie prihlásiť cez internetovú stránku bytzdravyjevyhra.sk. Registrácia je jednoduchá a potrvá vám asi 2-3 minúty.

Ako sa prihlásiť do slovenskej očkovacej lotérie? 

Pred vypisovaním registračného formulára budete potrebovať štandardné údaje ako meno, priezvisko, bydlisko a podobne. Do slovenskej očkovacej lotérie však musíte uviesť aj rodné číslo, IBAN, telefónne číslo a e-mailovú adresu.

Zadané čísla a znaky si samozrejme dobre skontrolujte, aby neskôr nedošlo ku problémom alebo nedorozumeniam.

Po úspešnom odoslaní formulára (poznámka: kvôli overeniu či nie ste robot to musíte urobiť dvakrát) vám príde SMS správa a e-mail o tom, že Ministerstvo Financií SR prijalo vašu žiadosť do očkovacej lotérie vrátane PIN kódu určeného pre technickú podporu. Po overení údajov vám do 14 dní prídu ďalšie potvrdzujúce SMS správy.

Žrebovanie má prebiehať v každý pracovný deň v podvečerných hodinách na verejnoprávnej televízii RTVS. Bližšie podrobnosti budú zverejnené neskôr. Všetky registračné čísla nájdete aj na vyššie uvedenej internetovej stránke bytzdravyjevyhra.sk.

Prečítajte si tiež  Apple zvažuje povinné očkovanie pre zamestnancov!

Dôležitá informácia na záver: Pokiaľ vyhráte v očkovacej lotérii, výhra bude podliehať štandardnému zdaneniu 19 % (daň z výhry) a až potom vám bude doručená napríklad na účet. Dajte nám vedieť do komentára, či vaša registrácia prebehla úspešne alebo ste s ňou mali problém.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -