Hoci aj operačný systém iOS 14 ponúka defaultný widget pre aplikáciu Apple Music, povedzme si na rovinu, že to nie je celkom ono. Na displeji sa vám nezobrazuje aktuálne prehrávaná skladba a tak isto ju nemôžete ovládať. Ak patríte medzi používateľov, ktorí to potrebujú, tak ste otvorili správny článok.

V App Store sa vyskytla aplikácia s názvom Widget Pod, ktorá rieši celý problém. Dostupná je úplne zadarmo, no musíte tu rátať s in-app nákupom. Ten je ale z nášho pohľadu veľmi výhodný. Vývojári budú od vás vyžadovať jednorázovú platbu vo výške 2,29€, aby ste si odomkli rozšírené funkcie úpravy widgetu. Používať sa dá samozrejme aj bez toho, no oproti plnej verzii je značne oklieštený.

- Reklama -

Vo free verzii máte k dispozícii informáciu o aktuálne prehrávanej skladbe. Na výber sú tri veľkosti okienka, kde si vyberáte podľa vlastných preferencií. Aplikáciu je možné spárovať so Spotify ale aj Apple Music, takže sa nemusíte báť problematickej kompatibility.

Obrovské množstvo individuálnych úprav

Ak ste ochotní zaplatiť symbolickú čiastku, nebude to pre vás znamenať len pridanie ovládania a jemnú zmenu dizajnu. Aplikácia vám vo svojom menu poskytuje množstvo možností individualizácie, s ktorou si samotný widget prispôsobíte tak aby bol dokonalý.

Nastavovanie je v zásade veľmi jednoduché a pochopíte ho už za pár sekúnd. Takisto musíme pochváliť prepracované používateľské rozhranie a ďalšie detaily. Tie pri podobných apkách nebývajú samozrejmosťou.

Ak vás widget zaujal, stiahnite si Widget Pod do svojho zariadenia zadarmo a skúste nám napísať do komentára, či pôjdete aj do platenej verzie. Za nás super vec, ktorú používame už niekoľko týždňov!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.