Náhlavná súprava z produkcie spoločnosti Apple alebo ak chcete „prvý AR/VR headset„, je pravdepodobne jednou z najčastejšie skloňovaných tém jablkovej komunity. Napriek tomu, že gigant z Cupertina ešte stále nič nepotvrdil, na povrch sa vynárajú nové analytické zistenia. Je dosť možné, že OS a dodatkový softvér určený výhradne pre Apple AR/VR bude dostupný na báze mesačného predplatného.

Prečítajte si tiež  Koncept: Pozrite sa ako bude vyzerať prvý AR/VR Headset od Apple

Ako by ste mohli očakávať, v prípade Apple headsetu sa dozaista nebude jednať o lacnú záležitosť. Predikcie poukazujú na štartovaciu cenu prinajmenšom 1500 – 3000 dolárov, čo by sa v prípade plateného členstva v konečnom dôsledku ešte viac znásobilo. Podľa prieskumov je momentálnou jednotkou na trhu HoloLens 2, ktorý však cenovkou strieľa ešte o niečo vyššie.

Práve Microsoft, ktorý stojí za súpravou HoloLens pravdepodobne „prinúti“ Apple k vstupu na tento trh, aj keď s menším oneskorením. Ako však poznáme firmu Apple, určite nechce nechať nič na náhodu a pokiaľ sa nebude jednať o (takmer) dokonalý produkt, na trh ho jednoducho neuvedie.

Apple VR Headset

Apple sa preto podľa mnohých popredných analytikov zameria na podobnú cenovú reláciu a prinesie tak hardvér v cene tisícov dolárov, čo následne doplní softvérové riešenie založené na mesačnom predplatnom.

Zaujímavé ale je, že HoloLens 2 sa predáva priemyselným aj komerčným používateľom. Hoci je spoločnosť Apple známa skôr spotrebiteľskými zariadeniami, v tomto prípade by mohla zvoliť inú stratégiu a svoj prvý headset AR/VR nasmerovať k nákupom pre firmy a podniky.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJAppleinsider
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.