Mnohí na ne nadávajú a tvária sa, že im prekážajú a pri tom ich sami používajú niekoľkokrát denne. Reč je samozrejme o Emoji, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou operačných systém iOS a Android už niekoľko dlhých rokov.

A keďže sa tieto symboly a tváričky pravidelne vylepšujú a dopĺňajú, dnes sa môžete pozrieť na 31 nových emotikonov vrátane trasúcej sa tváre, tlačiacich sa rúk a ružového srdca, s ktorými sa budete stretávať od budúceho roka.

Konzorcium Unicode, ktoré stojí za Emoji, v súčasnosti zvažuje rozsah nových emotikonov pre balík Emoji 15, ktorý je aktuálne vo vývoji. Medzi potenciálne nové prírastky patrí svetlomodré srdce, sivé srdce, osol, los, čierny vták, medúza, trsátko do vlasov, marakasa, flauta, skladací ručný vejár, hrachový struk, hyacint, zázvor, hus, krídlo a khanda.

Teraz je krok na Apple a Google 

Konečné návrhy ikoniek sa ešte môžu líšiť podľa toho, čo si vyberú veľké spoločnosti ako Apple a Google, ale Emojipedia vytvorila vzorové ilustrácie „kandidátskych“ emotikonov, ktoré si môžete pozrieť pod týmto odstavcom.

Nie je veľmi časté, že by sa príliš líšili od oficiálnych verzií. Inými slovami, jednotlivé symboly môžete považovať za skoro definitívne.

Emoji 15 prinesie týchto 31 nových emotikonov pre iOS a Android
Zdroj: Unicode

Finálny výsledok rozhodovacích procesov a jednaní so spoločnosťami Apple a Google bude známy neskôr v roku 2022. Ak dôjde k úpravám, dizajnéri nám ich samozrejme ukážu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Po potvrdení bude musieť spoločnosť Apple vydať nové verzie systémov watchOS, iOS, iPadOS a macOS, ktoré budú nové emotikony podporovať. Toto isté samozrejme platí aj pre operačný systém Android od spoločnosti Google. Očakáva sa, že k tomu dôjde začiatkom budúceho roka. Tak čo, tešíte sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.