Moderná doba prináša moderné riešenia, vďaka ktorým môžu ľudia fungovať oveľa ekologickejšie, rýchlejšie a tiež lacnejšie. mBank je prvá slovenská banka, ktorá vám dá oficiálne fyzickú kartu bez jej plastovej verzie. Prírodu teda budete šetriť tak, že namiesto vyberania karty z peňaženky zaplatíte mobilom alebo svojimi inteligentnými hodinkami. Funguje to rovnako rýchlo a tiež spoľahlivo.

Jednou z hlavných výhod virtuálnych kariet je to, že sa prakticky nedajú stratiť a rovnako vám ich nikto neukradne. Samozrejme, stratiť môžete zariadenie, v ktorom máte svoju virtuálnu kartu nahratú. V takomto prípade sa ale dá zablokovať, znovu vydať a prakticky okamžite používať. Medzi ďalšie výhody potom patrí okamžité doručenie či automatická aktualizácia platnosti a údajov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako uvádza finančná inštitúcia, každá jej debetná karta môže byť virtuálna vrátane mKarta Svet, Zlatá mKarta, kreditky, karty pre podnikateľov aj pre deti. Jej vydanie je samozrejme zadarmo, no klient by mal vedieť, že platiť nebude ani za zablokovanie.

Pri zakladaní účtu si vyberiete, akú kartu chcete 

Apple WatchMbank na svojej oficiálnej stránke uvádza, že už pri zakladaní účtu si budete môcť vybrať presne takú kartu, akú sami chcete. Virtuálne riešenie je však nastavené ako východisková voľba.

A ak vás zaujíma, ako sa virtuálna karta líši od tej plastovej fyzickej, odpoveď je jednoduchá. V podstate nijak. Virtuálna karta nie je produkt, ale nová funkcia súčasných kariet, čo znamená, že funguje úplne rovnako. Najväčším rozdielom je snáď iba to, že virtuálna karta nie je vyrobená z plastu a tým pádom je aj ekologickejšia.

Virtuálne karty majú aj svoje nevýhody 

Tesne pred koncom musíme spomenúť, že nie v každej krajine je rozvinutá sieť bezkontaktných terminálov tak ako na Slovensku. V takomto prípade teda môže byť voľba klasickej plastovej karty o niečo lepšia. Platí to najmä v situácii, kedy sa chystáte navštíviť exotickú destináciu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -