Česká služba Ulož.to, ktorá je veľmi dobre známa aj u nás na Slovensku inovuje a prináša fantastické funkcie, ktoré určite ocení obrovské množstvo používateľov. Platforma sa premenila na „Ulož.to Disk“, ktorý rozširuje možnosti ukladania a zdieľania dát. O všetkom informovala v krátkej správe.

Ulož.to Disk bude mať k dispozícii všetky funkcie pôvodného Ulož.to, čo znamená, že si tu stále budete môcť vyhľadávať a sťahovať dáta zadarmo. Rozšírenie však ponúkne používateľom bezpečný bezplatný cloud s 50 GB voľného miesta a pokiaľ budú chcieť rozšíriť svoj plán, pôjde to v rámci veľmi rozumných poplatkov.

Základný balíček je zdarma. Budete mať až 50 GB voľného miesta 

Začnime základným balíčkom „FREE“, v rámci ktorého garantuje služba Ulož.to Disk až 50 GB voľného miesta pre všetkých používateľov zadarmo.

Zároveň sa môžete tešiť na maximálnu rýchlosť sťahovania a zdieľania vlastných súborov, domácu stránku s prehľadným a výkonným správcom súborov či ľahký prístup ku dátam prostredníctvom mobilnej ale aj počítačovej aplikácie.

Zaujímavé je tiež to, že do služby Ulož.to Disk FREE sa budete môcť zaregistrovať bez overenia platobnej karty alebo e-mailovej adresy

Predplatné Ulož.to Disk za rozumnú cenu

Pokiaľ prejdete na spoplatnený plán Ulož.to Disk PREMIUM, tešiť sa môžete na neobmedzené používanie služby len za 5 € / mesačne. V takomto prípade budete mať k dispozícii 1 TB voľného miesta na disku a rovnako veľký objem dát pre rýchle sťahovanie.

Ulož.to Disk PREMIUM tiež ponúka možnosť opakovaných platieb, vďaka ktorým nebudete musieť automaticky predlžovať svoje predplatné či vyššiu úroveň zálohovania súborov na disk.

Ak ste firma a chceli by ste viac priestoru, Ulož.to Disk ponúka aj balíček BUSSINESS, ktorý bude špeciálne navrhnutý pre vaše podnikanie.

Ulož.to Disk predplatné
Zdroj: Ulož.to

Jeho cena je individuálna no v rámci tejto služby dostanete aj nadštandardnú technickú podporu či neobmedzenú rýchlosť sťahovania vlastných súborov.

Dátové balíčky nahradia kredit 

Ulož.to Disk mení aj kredit na takzvané dátové balíčky. Tie si môžete zaplatiť za veľmi rozumné ceny. Ku každému (vyššie opisovanému) plánu si môžete priplatiť aj dátový balíček, vďaka ktorému môžete rýchlo sťahovať väčší objem dát z platformy.

Akceptované sú viaceré platobné metódy (kreditná karta, bankové tlačidlá, SMS a m-platby). Rovnako tak tieto dátové balíčky môžete zakúpiť aj ako darčekové kupóny. Platnosť vami zakúpeného balíčka je vždy 2 roky rovnako, ako doteraz.

Ulož.to dátové balíčky
Zdroj: Ulož.to

Ulož.to Disk má aj vlastnú hru

Aby toho nebolo málo, súčasťou vylepšenej služby je aj hra Greenmania, kde môžete získavať kvety ale aj dátové balíčky zadarmo. Viac sa o tom dočítate tu.

Prečítajte si tiež  4 dôvody, pre ktoré by ste mali mať voľné miesto vo vašom Macu

Ulož.to Disk chce konkurovať spoločnostiam Apple Google či Microsoft 

V podstate každá väčšia technologická spoločnosť ako Apple, Google alebo Microsoft ponúka svoju vlastnú formu cloudového úložiska. Apple má iCloud, Google zase Disk a Microsoft OneDrive.

Služba Ulož.to Disk je v bezplatnej verzii voči svojim zákazníkom mimoriadne zhovievavá, nakoľko im daruje až 50 GB úložiska zadarmo. Pre porovnanie, Apple vám dá zadarmo smiešnych 5 GB a to isté platí aj pre spoločnosť Microsoft. Najštedrejšie je potom Google, kde je to až 15 GB. Ulož.to Disk je však v tejto oblasti stále viac ako trikrát ďalej.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Na druhej strane však treba zdôrazniť, že Ulož.to Disk v niektorých oblastiach na svojich konkurentov stráca. Azda najvýznamnejším nedostatok je nemožnosť automatického zálohovania nových dát, respektíve fotografií v mobilnej apke. Pokiaľ budete túto činnosť vykonávať manuálne, môže to byť otravné.

Stále však ide iba o jeden z nedostatkov, ktorý sa dá teoreticky v budúcnosti napraviť. Za nás teda zaujímavý krok a taktiež alternatíva pre používateľov, ktorí hľadajú bezplatné úložisko zadarmo.

Dajte nám vedieť do komentára, čo hovoríte na Ulož.to Disk vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.