Spoločnosť Google nedávno predstavila svoju vlastnú umelú inteligenciu Bard, ktorá by mala byť konkurentom pre ChatGPT a jazykový model GPT-4. Ako ale zistil portál The Information, podľa bývalého výskumníka spoločnosti Google v oblasti umelej inteligencie mal Bard trénovať na konkurenčnom chatbotovi, aby využíval jeho odpovede. Ku celej téme sa pre portál The Verge vyjadrila aj spoločnosť Google.

Hoci sa to možno nezdá, v technologickom svete začali obrovské závody, ktoré sa týkajú AI. Spoločnosť Google predstavila svojho Barda už dávnejšie no bolo to skôr fiasko ako úspech. Firma však na nič nečaká a v tejto technologickej oblasti chce silou mocou dosiahnuť úspech.

Niet sa čomu čudovať, veď na umelej inteligencii momentálne visí budúcnosť jej vyhľadávacieho nástroja. Google vraj dokonca vraj núti svoju divíziu DeepMind (zaoberajúcu sa AI) aby pomohla tímu Google Brain poraziť spoločnosť OpenAI.

The Information napísal článok o tom, že spoločnosť Google začala používať praktiky, ktoré sú pod jej úroveň.

Firma vraj klesla tak nízko, že svojho Barda začala trénovať za pomoci služby ChatGPT. Potrebné dáta získala z internetovej stránky ShareGPT.

Google síce tieto informácie popiera no odpovedá veľmi opatrne. Žeby niečo tajil?

Google Bard umelá inteligencia
Zdroj: Unsplash / Shiwa ID / Bing (úprava redakcie)

Ku celej veci sa vyjadrila aj samotná spoločnosť Google. Tvrdenia, ktoré odzneli v denníku The Information jasne popiera a stojí si za tým, že jej Bard nie je trénovaný pomocou údajov zo služieb Share GPT a ani ChatGPT. Uviedol to Chris Pappas pre portál The Verge.

The Information ale upozorňuje, že inžinier v oblasti AI Jacob Devlin opustil spoločnosť Google a pridal sa do spoločnosti OpenAI práve preto, že sa pokúsil upozorniť spoločnosť Google, aby tieto prakticky nevyužívala. Porušovala by tým podmienky služby ChatGPT a odpovede by vyzerali veľmi podobne.

Jeden zo zdrojov potvrdil, že spoločnosť Google tieto varovania akceptovala a údaje po čase naozaj prestala používať. Develin sa však aj tak rozhodol pre zmenu spoločnosti.

The Verge na záver upozorňuje, že aj keď spoločnosť Google uviedla, že jej Bard „nie je vyškolený na údajoch z ChatGPT alebo ShareGPT“ neodpovedala na priamu doplňujúcu otázku, či niekedy použil údaje zo služby ChatGPT.

To kde je pravda je teda skutočne otázne…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Hacker získal dáta o 1 miliarde ľudí od polície. Môže ísť o jeden z najväčších únikov osobných údajov v histórii
Môže ťa zaujímať
- Reklama -