Vyzerá to tak, že sociálna sieť s názvom TikTok je mimoriadne žiadaná. Fenomén, ktorý sa za posledný rok rozšíril do celého sveta má v USA problémy s vládnymi nariadeniami. Vlastní ho čínska firma ByteDance, čo teoreticky ohrozuje bezpečnosť používateľov. Podľa posledných správ oň prejavil záujem už aj Twitter.

Twitter jednal s tvorcami TikToku o možnom odkúpení aplikácie!

Určite ste už počuli o tom, že americký prezident Donald Trump plánuje zakázať používanie TikToku. Dôvodom je čínsky zákon, ktorý núti tamojšie spoločnosti (v prípade potreby) bezprecedentne poskytnúť všetky dáta (vrátane osobných údajov používateľov) vláde. To sa pochopiteľne USA nepáči a preto podniká tvrdé kroky.

Spoločnosť ByteDance, ktorá za sociálnou sieťou stojí uvažuje v tejto situácií nad predajom inej firme (s tým, že by tvorcom ostal aspoň menší podiel). Podľa dnešných správ od The Wall Street Journal nedávno rokovala s Twitterom. Ten prejavil vážny záujem. Nie je ale jediný.

Medializované informácie naznačujú, že najpravdepodobnejším kupcom bude technologický gigant Microsoft. Táto téma sa s ním spája už dlhšiu dobu a pre kompetentných nemusí byť prekážkou ani šialené vysoká cena (ktorá zatiaľ nie je známa).

O TikTok už prejavila záujem celá plejáda firiem. Patrí sem Google, Facebook či dokonca aj Apple. Jablková spoločnosť síce tieto správy poprela, no ako iste viete, v Cupertine sú radi tajnostkári a veľakrát takto reagujú (s tým, že neskôr potvrdia rovno celú akvizíciu). Microsoft však na druhej strane o možnom nákupe hovoril dosť otvorene.

Twitter tak isto odmietol všetky informácie akokoľvek komentovať. Táto sociálna sieť už v minulosti urobila podobnú akvizíciu (ktorá sa týkala appky na úpravu videí, Vine). Trvalo žiaľ iba 4 roky, kým jej podporu úplne ukončila, nakoľko stratila popularitu.

TikTok je však v súčasnosti už úplne niekde inde a je viac ako isté, že sa naň tak rýchlo (ako napríklad na Vine) nezabudne. Nechajme sa prekvapiť, kto ho napokon získa. Bola by to obrovská sranda, keby to bola práve spoločnosť Apple. Pravdepodobnosť je žiaľ celkom nízka…

zdroj

Prečítajte si tiež  Používate Telegram? Teraz dostal videohovory. Majú šifrovanie end-to-end!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.