Jedna z najväčších a najpoužívanejších sociálnych sietí na svete – Instagram už čoskoro zavedie novinky, ktoré ocenia milióny používateľov. Týkajú sa príbehov, a teda krátkych videí, ktoré si sem môžete nahrať a na nástenke vám zostanú po dobu 24 hodín (potom sa vymažú).

Pokiaľ používate Instagram, určite viete, že príbehy môžu mať v súčasnosti maximálne 15 sekúnd a ak tento časový rámec prekročíte, váš obsah sa rozdelí na niekoľko krátkych videí (ktoré pôsobia ako celok).

60 sekundové príbehy na Instagrame už čoskoro bežnou záležitosťou

Kompetentní si však zrejme uvedomili, že tento proces by sa dal ešte zjednodušiť a aj preto začali testovanie dlhších, až 60 sekundových príbehov, ktoré nie sú ničím prerušované. Po novom ich teda nebude potrebné rozdeľovať, čo je veľkým bonusom pre všetkých tvorcov.

A aby toho nebolo málo, Instagram testuje aj prepracované používateľské rozhranie slúžiace na pridávanie príbehov, ktoré zjednoduší označovanie ďalších účtov alebo pridávanie polohy.

Prečítajte si tiež  Zálohujete dáta? Porovnali sme cloud vs NAS. Čo je lepšie a ako si vybrať domáce sieťové úložisko?

Ak vás táto novinka zaujala a už sa na ňu neviete dočkať, v súčasnosti žiaľ nepoznáme presný dátum jej oficiálneho zavedenia do praxe. Ako sme uviedli vyššie, Instagram všetko zatiaľ iba testuje, takže so 60 sekundovými príbehmi sa stretla iba hŕstka používateľov.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa na túto zmenu tešíte aj vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.