Herná séria Gran Theft Auto je legendárna a jej posledný, piaty diel je preslávený perfektným napodobňovaním reálneho sveta či už po technickej alebo grafickej stránke. Problém je však v tom, že tento titul bol predstavený ešte v roku 2013 a od tej doby sa možnosti grafiky posunuli dopredu.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

Dôkazom je aj hra The Matrix Awakens, ktorá je kompletne postavená na najnovšom Unreal Engine 5. A ak napíšeme, že tento titul pôsobí ako jeden z najrealistickejších vôbec, určite nebudeme preháňať.

Vývojári si dali záležať napríklad na takých detailoch, že každé jedno vozidlo, na ktoré sa pozeráte z diaľky je skutočné a keď sa k nemu priblížite, môžete sa na ňom trebárs aj povoziť.

Toto pri GTA V celkom neplatí, no taktiež treba uznať, že v rámci RAGE enginu, ktorý Rockstar použilo po prvýkrát ešte v roku 2006 v hre Rockstar Games Presents Table Tennis dokázali tvorcovia vytvoriť pomerne slušný a uveriteľný efekt.

Taktiež je krásne vidieť, ako si v hre The Matrix Awakens môžete vychutnať napríklad bohaté výklady obchodov, interiéry všetkých budóv, omnoho „skutočnejšie“ NPC postavy alebo aj dokonalé odlesky a tiene.

The Matrix Awakens je extrémne prepracovaná ale aj náročná hra 

Pozrite si video nižšie, ktoré vám názorne ukáže, ako sa za uplynulé roky posunula doba a vývoj hier dopredu. Zabúdať však netreba na dve dôležité veci.

Za prvé, hra The Matrix Awakens je stále iba demo, takže plnohodnotný titul bude určite ešte lepší, než táto ochutnávka. Za druhé, novinka bude aj podstatne náročnejšia na hardvér.

Prečítajte si tiež  Google zjednoduší komunikáciu prostredníctvom správ medzi iOS a Androidom

Zatiaľ čo GTA V ste mohli hrať pokojne aj na PlayStation 3 (hoci s obmedzenou grafikou) The Matrix Awakens bude zo začiatku dostupný len na next-gen konzolách. Aj to je dôkaz toho ako moc graficky komplikovaná je táto hra… 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -