Spoločnosť Apple zaviedla pred niekoľkými rokmi možnosť reagovania na správy prostredníctvom animácii v aplikácii iMessage a používatelia si to veľmi obľúbili. Podobné funkcie totiž dlhé roky používali aj na iných komunikačných platformách.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

Problémom však je, že z času na čas sa tieto reakcie dostanú aj do klasických SMS správ používateľov s operačným systémom Android. A nakoľko je funkcia iMessage integrovaná priamo v správach, človek si častokrát ani neuvedomí, že ten na druhej strane nevlastní iPhone – a tak je mu reakcia preposlaná v inej podobe než by si želal.

Aj z tohto dôvodu spoločnosť Google v minulosti našla riešenie, ktoré však na používateľov pôsobilo trochu zvláštnym dojmom. Na miesto smajlíka alebo animácie sa totiž ľudia dočkali len textu v znení „Páči sa mi to“.

Pomôžu Emoji ikony 

Ako však uvádza internetový magazín 9to5google, v zdrojovom kóde aplikácie Správy (pre Android) sa objavili dôkazy o tom, že Google už plánuje priniesť plnú podporu reakcii od Apple. Pomôžu tomu Emoji ikony, ktoré sa budú zobrazovať vedľa konkrétnej bubliny so správou.

Pochopiteľne, to nebude vyzerať úplne rovnako ako na zariadení s operačným systémom iOS. Napríklad ikona srdca bude na Androide vyobrazená za pomoci emotikona so srdiečkami v očiach. Napriek tomu však môžeme hovoriť o dôležitom kroku vpred, ktorý opäť zjednoduší komunikáciu a používanie oboch platforiem medzi sebou.

Prečítajte si tiež  Zháňate darčeky na poslednú chvíľu? Tu je pár "Apple tipov" za dobrú cenu + 10 % zľava s našim kódom

V súčasnosti žiaľ nevieme povedať, kedy bude táto novinka prítomná v Android smartfónoch. Zahraničné média však uvádzajú, že zo začiatku sa objaví tam, kde sa používajú správy typu RCS. Čo hovoríte na túto novinku vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.