Aplikácia na prepravu osôb Bolt sa začiatkom roka 2023 viac zamerala na bezpečnosť cestujúcich ale aj samotných vodičov. Po novom svojim používateľom sprístupnila funkcie, ktoré tu chýbali, ako soľ. Zabránila tým nechcenému obťažovaniu ale aj rizikovým situáciám. O téme informoval portál Živé.

Hľadáte kvalitný kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Pokiaľ využívate na Slovensku veľmi populárny Bolt, po novom už vodič neuvidí vaše telefónne číslo. Služba začala anonymizovať tieto osobné údaje, pričom však stále platí, že vodič s klientom si môžu zavolať. Funguje to ale iným spôsobom.

Bolt hovorí, že vylepšenie dosiahol za pomoci špeciálnej telefonickej brány. Jediný osobný údaj, ktorý bude mať vodič o svojom zákazníkovi k dispozícii, bude jeho meno.

Bolt pridáva aj nové diskrétne tlačidlo Pomoc v núdzi

Platforma tiež sprístupnila zdieľanie podrobností o jazde aj pre partnerských vodičov, ktoré im zobrazí polohu vozidla na mape s blízkou osobou. Aby toho nebolo málo, do jej používateľského rozhrania tiež pribudlo nové tlačidlo „Pomoc v núdzi“.

Je úplne diskrétne a bezpečnostný tím Boltu dokáže upozorniť na problém, ktorý sa môže odohrávať počas jazdy. Pomocou tohto tlačidla bude kontaktovaná aj tiesňová linka 112.

Platforma na záver dopĺňa, že rovnako ako cestujúci bude mať toto tlačidlo k dispozícii aj sám šofér, ak by sa náhodou dostal do nebezpečnej situácie.

Loopi Banner silicone case
Reklama

Čo hovoríte na tieto zmeny vy? Myslíte si, že sú dostatočné na to, aby sa zabránilo obťažovaniu cestujúcich zo strany zákazníkov aj po ukončení jazdy? Dajte nám vedieť svoje názory do komentárov.

Prečítajte si tiež  Takto sa hackuje iPhone. Ukázal to používateľ na Redidte.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -