Pokiaľ ste niekedy na svojom iPhone hrali PUBG Mobile, určite nám dáte za pravdu, že s dobrým tímom je to veľká zábava.

To však platí iba do chvíle, kým sa v hre neobjavujú hráči, ktorí využívajú rôzne cheaty na to aby podvádzali. S tým by však mal byť už čoskoro koniec.

Najnovšie totiž súd rozhodol, že hackeri musia zaplatiť vývojárom PUBG Mobile až 10 miliónov dolárov (cca 8,84 milióna eur) za to, že vytvorili programy, ktoré umožňovali v PUBG podvádzať. Nebolo to totiž fér voči ostatným hráčom a taktiež ich to mohlo demotivovať pri hraní hry.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Peniaze poputujú naspäť do vývoja hry 

A aby toho nebolo málo, v rozhodnutí sa tiež píše, že hackeri musia poskytnúť všetky informácie o tom ako dané programy fungujú, vďaka čomu môžu vývojári promptne zareagovať s vývojom opatrení, ktoré postupne zakomponujú do hry.

S tým koniec koncov súvisí aj využitie financií (spomínaných 10 miliónov dolárov), ktoré by mali dostať ako odškodné.

Tieto peniaze podľa oficiálneho vyhlásenia poputujú práve na vývoj proti-cheatovacích programov, vďaka čomu bude hranie PUBG Mobile opäť o niečo spravodlivejšie.

Prečítajte si tiež  PUBG by mohlo vydržať aj 20 rokov. Tvrdia to autori.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJPocketgamer
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.