Aplikácia Waze, ktorá slúži ako navigácia, je v našich končinách mimoriadne populárna. Môžu za to informácie o dopravnej situácií a policajných hliadkach, ktoré vodičovi poskytuje v reálnom čase. Spoločnosť Google ju zakúpila pred siedmymi rokmi a dnes sa rozhodla predstaviť výraznú dizajnovú zmenu. Podľa nás sa podarila.

Waze má nový dizajn

Pokiaľ používate túto appku, určite vám vyhovuje jej jednoduchý dizajn a používateľské rozhranie. Ak ste sa teraz zľakli, že sa s novým updatom pominie, uisťujeme vás, že to tak nebude. Aj keď sú zmeny relatívne výrazné, dizajnéri sa snažili zachovať pôvodnú identitu loga, znakov a tak isto aj ikoniek. V konečnom dôsledku teda Waze vyzerá pomerne rovnako s tým, že pôsobí o niečo aktuálnejšie.

Waze prichádza s novým logom a dizajnom!
Waze prichádza s novým logom a dizajnom!

Spomínané logo dostalo „serióznejší“ font a zjednodušenú ikonu. Oproti predošlej verzii pôsobí o niečo dospelejšie a modernejšie. Veľmi dobre sa hodí k súčasným dizajnovým trendom.

Úpravy môžeme vidieť aj pri ikonách, ktoré vyjadrujú náladu vodičov. Aj tie sú podstatne jednoduchšie ako pred tým. Všimnite si, že ich doplnili výraznejšie a pestrejšie farby, ktoré sa appke mimoriadne hodia.

Waze prichádza s novým logom a dizajnom!
Nálada vodičov
Waze prichádza s novým logom a dizajnom!
Nové farby

Kedy uvidíme nový dizajn v praxi?

Hoci už dnes vieme, ako bude aplikácia v blízkej budúcnosti vyzerať, stále nie je jasné, kedy sa tejto dizajnovej zmeny dočkáme v praxi. Google a ani Waze to bližšie nešpecifikovali.

Samozrejmosťou však bude okamžitá podpora na platforme iOS a tak isto aj Android. Z našich reakcií je asi jasne čitateľné, že neskrývame nadšenie.

Nový Waze na nás pôsobí veľmi hravo či dokonca až „rozprávkovo“, čo je v súčasnosti veľmi „trendy“. Akonáhle budeme vedieť viac, prinesieme vám podrobnejšie informácie o aktualizácii. Čo hovoríte na novinky vy?

Waze prichádza s novým logom a dizajnom!
Dizajn

zdroj

Prečítajte si tiež  Máte Instagram? Čoskoro doň dorazí extrémne dôležitá novinka, ktorá sa tu už v minulosti nachádzala
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.