Začiatkom roka v Číne vypukla epidémia koronavírusu, ktorá sa postupne šíri do sveta. To, ako to aktuálne vyzerá si môžete pozrieť tu. Na túto situáciu už reagujú aj najväčšie technologické spoločnosti na svete. Facebook zrušil konferenciu F8 a na rade môže byť Apple. Dočkáme sa vôbec WWDC 2020?

Zruší Apple WWDC 2020? Koronavírus môže byť dôvodom.

Najväčšia sociálna sieť na svete zrušila jeden z najvýznamnejších eventov, na ktorých každý rok prezentuje dôležité novinky. Vývojárska konferencia F8, sa v roku 2020 jednoducho konať nebude. Hoci by Facebook možno veľmi chcel, organizátori nechcú riskovať bezpečnosť účastníkov. Na relatívne malom mieste, sa naraz ocitne obrovské množstvo ľudí a to sú dobré podmienky, na možné šírenie nákazy koronavírusu.

Včera bol okrem iného zrušený, aj jeden z najväčších a najvýznamnejších autosalónov na svete, Geneva Motor Show. Podobných akcií je po celom svete odvolaných ešte viac. Apple svoje softvérové (aj aj hardvérové) novinky prezentuje už tradične od roku 1987 na vývojárskej konferencii WWDC. Tento rok ešte síce nemá stanovený dátum, ale ako v posledných rokoch by sa mala konať tradične začiatkom júna 2020.

Zruší Apple WWDC 2020? Koronavírus môže byť dôvodom.

Pre fanúšikov iPhonov, iPadov a Macov je v tomto prípade dôležité predovšetkým predstavenie nového iOS 14, iPadOS 14 či macOS Catalina. To, či sa ich ale dočkáme v rovnakej forme prezentácie, je nateraz otázne. Koronavírus sa stále viac a viac rozširuje a nakazených pribúda aj mimo Čínu.

Rozhodnutie Facebooku s odvolaním F8 bolo síce ťažké, no zato veľmi zodpovedné. V súčasnosti sa reálne diskutuje o tom, že podobný krok už zvažuje aj spoločnosť Apple. WWDC 2020 sa nezadržateľne blíži a firma by sa na ňu mala začať pripravovať. Ešte stále je čas povedať ľuďom, vývojárom a tiež investorom, že sa jednoducho nebude konať v tradičnom formáte.

Nevieme, akým spôsobom by následne Apple predstavilo svoje novinky ale mohlo by to byť napríklad prostredníctvom menšieho, niekoľkohodinového eventu, prípadne online cez internet (čo by však stratilo svoje čaro). Uvidíme, aké rozhodnutie napokon v Cupertine urobia. Na otázky novinárom zatiaľ nikto v oficiálnom stanovisku zrušenie konferencie nepotvrdil. To sa ale môže veľmi rýchlo zmeniť. O všetkom vás budeme informovať.

Zruší Apple WWDC 2020? Koronavírus môže byť dôvodom.
Zruší Apple WWDC 2020? Koronavírus môže byť dôvodom.
Prečítajte si tiež  Apple vydalo macOS Catalina 10.15.1 pre verejnosť.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.