Waze s rozdelenou obrazovkou v CarPlay

Apple dbá na bezpečnosť a preto stále inovuje CarPlay, ktorý môžete využívať v podporovaných vozidlách. Jeho súčasťou je aj navigačná aplikácia Waze (pokiaľ si ju stiahnete), ktorú všetci dobre poznáme z našich smartfónov. Jej vývojári sa pohrali s možnosťami a ponúkli nám podporu na rozdelenej obrazovke. Už sa nejedná len o beta testovanie.

Používatelia na diskusných fórach Macrumors uvádzajú, že sa im v systéme začal objavovať Waze aj v rámci rozdelenej obrazovky. Nespadajú pri tom do žiadneho vývojárskeho programu. Update sa už dostáva ku všetkým.

Doposiaľ bol Waze v CarPlay podporovaný len ako štandardná aplikácia. Ak ste túto navigáciu používali, museli ste ju mať otvorenú na celom displeji. Pre akýkoľvek ďalší úkon bolo nutné prepínať medzi obrazovkami, čo nemusí byť počas jazdy bezpečné. Aj preto sa vývojári zamerali na lepšiu integráciu na rozdelenej domovskej obrazovke.

Samotná funkcia, ktorá to umožnila, prišla ešte minulý rok v iOS 13. Neskôr sa s príchodom iOS 13.4 rozšírila aj medzi vývojárov tretích strán (kde spadá Waze).

Pokiaľ vám to už funguje, napíšte nám do komentára svoje skúsenosti. Oceňujete tento update, alebo vám príde zbytočný?

Prečítajte si tiež  CarPlay a iOS 13. Systém je omnoho prepracovanejší. (video)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.