Waze s podporou rozdelenej obrazovky pre CarPlay

Pokiaľ máte radi Waze, čoskoro si ho obľúbite ešte viac. Navigačná aplikácia dostane užitočné vylepšenie súvisiace so službou CarPlay. Podľa posledných informácií sa dočkáme podpory pre rozdelenú obrazovku. Táto inovácia nám tu chýbala ako soľ.

Aj keď nič ešte nebolo oficiálne oznámené, zdroj blízky vývojárom uvádza, že sa to už testuje (a všetko je na dobrej ceste). Waze odmietol komentovať akékoľvek otázky ohľadom podobnej špekulácie. Pravdepodobne to malo byť prekvapenie.

- Reklama -

Dávnejšie sme museli manuálne prepínať aplikácie v CarPlay, aby sme videli ovládacie prvky pre hudbu a ďalšie. Ak ste mali s týmto systémom skúsenosť, určite nám potvrdíte, že to bolo trochu otravné a taktiež nebezpečné. Namiesto šoférovania ste sa venovali svojmu multimediálnemu systému, čo nie je celkom v poriadku.

S príchodom iOS 13 (2019) ale pribudla funkcia ovládacieho panelu, ktorá všetko zmenila. Z jednej obrazovky môžete prepínať hudbu a vidieť aktuálnu mapu (navigáciu), prípadne iné informácie, ktoré si tu zvolíte. Je to možno drobnosť, no za nás dosť dôležitá. Každý, kto šoféruje to pravdepodobne ocení.

Ak sa pýtate, prečo s tým Waze neprišiel už skôr, odpoveď je jednoduchá. Apple povolilo používanie ovládacieho panelu pre vývojárov tretích strán až s príchodom iOS 13.4. Tento operačný systém vyšiel zhruba pred pol rokom, čo je približná doba vývoja podobnej funkcie. Predstavená môže byť už čoskoro. Do komentára nám napíšte, či sa na to tešíte.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -