Jedna z najväčších komunikačných aplikácii na svete hľadá spôsoby, pomocou ktorých by zjednodušila život svojim používateľom. WhatsApp sa snaží navrhnúť tlačidlo na posielanie peňazí prostredníctvom služby WhatsApp Pay.

Aj keď ide o horúcu novinku, niektorí šťastní beta testery ju už môžu skúšať na svojich zariadeniach. Podľa zahraničných novinárov by pre verejnosť mohla byť dostupná v budúcej aktualizácii, ktorej vydanie zatiaľ nebolo špecifikované.

- Reklama -

Ako uvádza portál WABetaInfo, tlačidlo pre WhatsApp Pay sa nachádza po novom medzi tlačidlami pre posielanie nálepiek a fotiek. V súčasnosti (v plnej verzii apky) je umiestnené v rozšírenom menu po kliknutí na tlačidlo „+“ a potom „Platba„.

Nutné je však pripomenúť, že na Slovensku zatiaľ táto služba nefunguje.

WhatsApp Pay si môžete v súčasnosti užívať iba Indii a Brazílii, čo sú dve najväčšie krajiny, v ktorých používa väčšina ľudí aplikáciu Facebook Messenger na chatovanie s priateľmi, rodinou, blízkymi alebo aj firmami.

Uvidíme, či sa niekedy WhatsApp Pay dostane aj ku nám. Zrejme budeme hovoriť za všetkých, že by si okamžite našiel využitie. Posielanie peňazí týmto spôsobom je extrémne rýchle, jednoduché, bezpečné a taktiež transparentné.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.