Pandémia koronavírusu ukázala, aké môže byť Face ID v určitých situáciach otravné a nedokonalé. Pokiaľ máte na tvári rúško alebo masku a nevlastníte Apple Watch, v podstate ste odkázaný na manuálne zadávanie kódov, čo nie je ani trochu pohodlné.

Apple to mohlo vyriešiť lusknutím prsta a to pomocou technológie Touch ID, ktorou disponuje už od roku 2013. Senzor odtlačkov prstov sa dal premiestniť priamo pod displej, vďaka čomu by odpadala nutnosť zadávať kód napríklad pri platbách v obchode ale kedykoľvek, keď nás Face ID nedokáže nasnímať či rozoznať.

No a hoci by to bolo super a podľa leakerov existujú dôkazy, že to v Apple testovali, do produkčnej fázy sa tento systém nedostal.

iPhone 13 tak bude naďalej vybavený iba funkciou Face ID, ktorá sa po novom bude skrývať v o niečo menšom výreze.

Ako bude vyzerať budúcnosť odomykania iPhonu? 

iPhone 14 MaxMark Gurman dodáva, že v Cupertine v súčasnosti ani nemajú ambíciu dokončiť Touch ID, ktoré by sa nachádzalo pod displejom. Nie je známe prečo, no dôvodom môže byť horšia spoľahlivosť samotnej technológie počas používania.

Prečítajte si tiež  Európska Únia možno donúti Apple k prechodu z Lightningu na USB-C

Apple chce namiesto toho premiestniť pod displej kompletne celé Face ID. Majiteľ iPhonu by sa tak dočkal zariadenia bez výrezu vo vrchnej časti obrazovky, ktorý je častokrát kritizovaný. V roku 2021 sa ho podarí o pár milimetrov zredukovať a v rokoch 2022 až 2023 by mohol úplne zmiznúť.

To ako to vo finále dopadne nezáleží len na spoločnosti Apple ale aj nad jej dodávateľskými reťazcami. Pokiaľ budú schopné dodať technológiu „perforovaného displeja v dostatočnom množstve, mohli by sme hovoriť, že Face ID pod displejom klope na dvere. Nechajme sa prekvapiť…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -