Aj keď sa WhatsApp považuje za chatovaciu apku, nie je žiadnym tajomstvom, že množstvo z jej používateľov preferuje skôr hlasové správy. Tento trend je v súčasnosti čoraz populárnejší a nemôžeme sa tomu čudovať, nakoľko sa rozšírili bezdrôtové slúchadlá ako AirPods a podobne. S tými sa komunikuje o niečo lepšie…

Z času na čas ale môže robiť problém rýchlosť prehrávania hlasových správ. Tak ako pri videách na YouTube, aj tu by niektorí ľudia preferovali možnosť zrýchlenia. No a ako ukazujú udalosti z posledných dní, tieto prosby budú zrejme vypočuté.

- Reklama -

WhatsApp vydal novú aktualizáciu určenú pre verejných beta testerov, ktorí si ju môžu nainštalovať vďaka programu TestFlight. Ako uvádza portál WABetaInfo, verzia 2.21.60.11 zatiaľ nie je pripravená na ostrú prevádzku, no objavuje sa v nej náhľad funkcie, ktorá umožňuje zrýchliť prehrávanie hlasových správ.

Používatelia majú mať k dispozícii možnosť zrýchlenia o 1,5x a 2x, prípadne prehrávania normálnym tempom. O spomalení sa zatiaľ nehovorí, no ťažko povedať, či je to pri hlasových správach vôbec potrebné.

My v redakcii túto novinku oceňujeme a myslíme si, že sa jedná o správny krok k tomu, aby bola celá apka ešte lepšia, užitočnejšia. Ak vám niekto pošle napríklad 20 minútovú hlasovú správu, celú si ju môžete prehrať za polovičný čas, pričom neprídete o žiadnu informáciu.

Napíšte nám do komentára, ako sa na toto vylepšenie pozeráte vy. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.