Jedna z najväčších a najznámejších sociálnych sietí na svete, ktorú len nedávno kúpil podnikateľ Elon Musk má problém. Podľa dostupných informácií, ktoré zdieľal portál 9to5mac, Twitter nesprávne počítal svojich denných používateľov. Čiastočne tým teda zavádzal investorov.

Aby sme boli konkrétnejší, Twitter každý jeden štvrťrok prirátal 1,9 milióna denných návštevníkov, čo určite nie je zanedbateľné číslo. Chyba vznikla na základe toho, že sa medzi „aktívne“ počítalo väčšie množstvo účtov. Dôvodom bolo ich prepojenie s jedným používateľom.

Od 1. štvrťroka 2019 do 4. štvrťroka 2021 boli čísla po celé tri roky za sebou nesprávne. Ako dopĺňa The Verge, táto situácia sa nestala po prvýkrát. Twitter nesprávne spočítal svoju používateľskú základňu aj v minulosti.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Ešte v roku 2017 mala sociálna sieť v tomto smere odchýlku na úrovni jedného až dvoch miliónov používateľov.

Každopádne je ale fér doplniť, že bez ohľadu na nesprávny výpočet bol priemerný počet denných používateľov Twitteru mimoriadne vysoký. Oproti minulému štvrťroku sa zvýšil asi o 10 miliónov ľudí, čo je vcelku slušný výsledok. Počas Q1 2022 mala sociálna sieť denne aktívnych asi 229 000 000 používateľských účtov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -