Spoločnosť Meta oznámila nový bezpečnostný prvok pre svoju komunikačnú platformu WhatsApp. Majitelia iPhonov sa dočkajú jednoduchšieho a bezpečnejšieho prihlasovania vo forme PassKeys. Inovatívna funkcia, ktorá už je podporovaná radou rôznych aplikácií na iOS umožňuje prihlásenie do účtov na zariadeniach Apple bez potreby tradičného hesla.

Namiesto štandardných hesiel môžu používatelia využiť biometrické overenie prostredníctvom technológií Face ID alebo Touch ID, prípadne zadať kód zariadenia, čo poskytuje vyššiu úroveň zabezpečenia.

Prihlasovanie do WhatsApp bude oveľa pohodlnejšie

Passkeys sú navrhnuté tak, aby eliminovali riziko phishingových útokov a iných online hrozieb, ktoré sa snažia ukradnúť heslá. Keďže Passkeys sú viazané na konkrétne zariadenie a vyžadujú jeho overenie, nie je možné heslo odcudziť zvonku. Tento spôsob zvyšuje ochranu účtu a osobných údajov.

Okrem bezpečnostných výhod sú Passkeys aj oveľa pohodlnejšie. Užívatelia si nemusia pamätať komplikované heslá, keďže prihlásenie je rýchle a jednoduché pomocou biometrických údajov.

WhatsApp Passkeys
Zdroj: Wabetainfo

Apple začal podporovať Passkeys ešte v roku 2022 a sú kompatibilné so zariadeniami bežiacimi na iOS 16, iPadOS 16, a macOS Ventura alebo novších verziách.

Passkeys sa stávajú štandardom v priemysle. Mnohé veľké spoločnosti ako X (predtým Twitter), Google, TikTok, PayPal, Microsoft alebo PlayStation ich implementujú do svojich systémov, čím poskytujú užívateľom bezpečnejšie a pohodlnejšie prihlasovacie možnosti.

WhatsApp tiež nedávno pridal do svojej aplikácie novú možnosť filtrovania správ, vďaka ktorej môžete oveľa jednoduchšie hľadať v konverzáciách a skupinových chatoch. Meta vylepšuje svoju aplikáciu na pravidelnej báze, preto očakávame ďalšie novinky už v najbližších týždňoch.

Prečítajte si tiež  Apple vymazal WhatsApp aj Threads z App Store. Prikázali mu to úrady

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -