Aplikácia WhatsApp je od základu vyvíjaná tak, aby bola rovnaká na všetkých platformách kde je k dispozícii. Inými slovami, nech už si ju stiahnete na iOS, macOS, Android alebo kdekoľvek inde, jednotlivé funkcie, ktoré ponúka by mali byť prakticky totožné. Existujú ale drobné výnimky, o ktorých ste možno nevedeli.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Posielanie fotografií skrz tento chat je úplne bežnou súčasťou všetkých verzií WhatsAppu. V čom sa však môžu líšiť sú jednotlivé funkcie úpravy záberov. Na iPhone sú skrátka o čosi obsiahlejšie v porovnaní s Androidom, no to by sa mohlo o pár týždňov alebo mesiacov zmeniť.

Ako totiž uvádza portál Wabetainfo, WhatsApp aktuálne testuje novú beta verziu apky označenú ako 2.22.3.5, ktorej súčasťou je aj možnosť rozmazania, respektíve skôr cenzúry pozadia na fotografii pre operačné systémy Android. To tu nikdy pred tým nebolo.

wabetainfo

V praxi ide o veľmi praktickú vychytávku, pomocou ktorej môžete na fotke cenzurovať veci, ktoré by druhá strana nemala vidieť. Hodiť sa vám to môže napríklad v situácii, keď potrebujete zakryť ŠPZ na vozidle alebo citlivé dokumenty. A ako môžete vidieť pod týmto odstavcom, na iPhone to bez problémov funguje.

Veľkosť kociek, ktoré tvoria cenzúru sa dá samozrejme prispôsobiť za pomoci špeciálneho ovládacieho prvku v pravej vrchnej časti displeja. Na Androide by sa mala táto možnosť nachádzať v pravom spodnom rohu (ako ukazuje snímka obrazovky od Wabetainfo, ktorá sa nachádza vyššie v texte).

A aj keď možno nejde o vec, ktorú budete používať na dennej báze a dokonca nie ste ani majiteľmi zariadenia s operačným systémom Android, určite sa o nej hodí vedieť.

Človek sa totiž niekoľkokrát ročne dostáva do situácie, keď potrebuje elegantne zakryť niektoré údaje na fotke. Ak sa ich však zbavuje za pomoci klasických kresliacich nástrojov, nevyzerá to veľmi reprezentatívne.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJwabetainfo
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here