Presne pred dvoma týždňami spoločnosť Apple vydala druhú beta verziu operačného systému iOS 18 a keďže čas letí ako voda, teraz tu už máme tretiu beta verziu. Apple nám nové operačné systémy odprezentoval na výročnej konferencií WWDC 2024 a veru, že sa máme na čo tešiť.

Pokiaľ patríte medzi registrovaných vývojárov, novú verziu iOS 18 Beta 3 môžete získať prostredníctvom aplikácie Nastavenia v časti Aktualizácia softvéru. Stiahnutie a inštalácia beta verzie vyžaduje Apple ID spojené s vývojárskym účtom – podrobný postup ako na to nájdete v našom samostatnom článku.

Novinky v iOS 18 Beta 3

1. iPhone 18 beta 3 prináša novú funkciu, ktorá dokáže konvertovať ikony od vývojárov tretích strán do tmavého režimu. Pravdepodobne na to používa nejaký druh strojového učenia. Každopádne je to veľký prínos, pretože doteraz to fungovalo len s natívnymi aplikáciami od spoločnosti Apple!

2. Ďalšou zaujímavou novinkou v iOS 18 beta 3 je dynamická tapeta – ktorá využíva predvolenú tapetu tohto nového operačného systému. Vývojári ju teraz nastavili tak, aby obsahovala novú dynamickú možnosť zmeny farby. Vďaka tomu sa vám bude sama od seba meniť v rôznych časoch v priebehu dňa. Vyzerá to super.

3. Nová aktualizácia prináša aj vylepšené svietidlo / batériu. Táto funkcia je dostupná výhradne pre majiteľov iPhonu 15 Pro alebo iPhonu 15 Pro Max. Oba telefóny si môžete kúpiť v zľave za super ceny. Na priloženom videu nižšie si môžete pozrieť, ako vyzerá ovládanie svietidla po prechode na iOS 18 beta 3.

3. Aplikácia Fotky sa v iOS 18 beta 3 tiež dočkala malého vylepšenia. Tlačidlo „Vybrať“ je v nej po novom neustále k dispozícii. Nemusíte tak prejsť prstom nahor na mriežku s fotografiami, aby sa vám zobrazilo tak, ako v iOS 18 beta 2 alebo iOS 18 beta 1. Do Fotiek sa tiež vrátilo obľúbené gesto, vďaka ktorému môžete využiť priblíženie stiahnutím prstov rovnako, ako v pôvodnom iOS 17 alebo starších verziách operačného systému.

iOS 18 Beta 3 Fotky
Zdroj: SvetApple

4. V iOS 18 tiež Apple aktualizoval Nastavenia a položku RCS Správy. Po novom tu pribudli ďalšie informácie o tejto užitočnej funkcií. Pokiaľ sa chcete dočítať viac o tom, ako bude fungovať posielanie RCS správ z iPhonu na Android, venovali sme sa tomu v tomto článku.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá iPhone X za $160!
IOS 18 beta 3 RCS
Zdroj: X / Rjey

5. Do iOS 18 beta 3 sa dostala aj aktualizovaná klávesnica s Emoji ikonami. V rámci nej sme sa dočkali síce drobnej, no za to veľmi užitočnej novinky. Samotné Emoji ikony sú väčšie, vďaka čomu sú ľahšie rozpoznateľné už na prvý pohľad. Pod touto klávesnicou v iOS máte tiež prístup k nálepkám

iOS 18 Beta 3 klávesnica
Zdroj: X / AppleTrack

6. V iOS 18 Beta 3 sa vám v režime sústredenia nezobrazuje meno kontaktu pre stlmené upozornenia. Aby vás telefón čo najmenej vyrušoval, jednoducho na displeji zobrazí len informáciu „Správy“.

Apple teraz bude vydávať iOS 18 beta verzie na pravidelnej báze 

iOS 18 iPhone 15 Pro Max
Zdroj: MacRumors, Unsplash /
thiago japyassu (úprava redakcie)

Operačný systém iOS 18 sa teraz bude dočkávať pravidelných updatov beta verzii v rozmedzí cca dvoch týždňov, pričom spoločnosť Apple doň bude postupne pridávať rôzne prvky vrátane Apple Intelligence, ktoré sme videli aj na evente.

Práve pri Apple Intelligence sa však musíme pozastaviť, nakoľko tá by zo začiatku nemala byť z legislatívnych dôvodov prístupná v EÚ. Všade inde vo svete si ju však používatelia budú môcť nainštalovať. Na Slovensku teda budeme mať smolu a zrejme sa to bude vzťahovať aj na úzko zamerané beta testovanie. Je to obrovská škoda.

Tretiu beta verziu iOS 18 si v tejto chvíli inštalujeme do nášho redakčného iPhonu 15 Pro Max a pokiaľ testujete aj vy, mali by ste to urobiť tiež. Je veľmi pravdepodobné, že zvýši stabilitu, rýchlosť ako aj predĺži výdrž batérie vášho zariadenia.

Akonáhle budeme vedieť ďalšie novinky ohľadom iOS 18 beta 3, budeme vás o nich samozrejme informovať – o jednotlivých novinkách napíšeme aj samostatné články.

Do komentára na sociálnych sieťach Facebook a Instagram nám napíšte, ako ste zatiaľ spokojní s iOS 18 Beta (ak testujete) vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -