Jedna z najpoužívanejších chatovacích appiek na svete už dávno nie je iba o vymieňaní si textových správ. WhatsApp prešiel za dlhé roky rozsiahlym vývojom, ktorý ešte nie je ani zďaleka na konci. Vývojári pripravujú ďalšiu užitočnú novinku, ktorá vás určite poteší.

WhatsApp so skupinovými hovormi pre viac účastníkov

Hoci to ešte nie je oficiálne, posledná beta verzia prezradila, kam sa bude pravdepodobne aplikácia v najbližších týždňoch uberať. WhatsApp by mohol ponúknuť funkciu skupinových audio a video hovorov, ktorých sa bude môcť zúčastniť viacero používateľov ako dnes.

Vzhľadom na to, aká je momentálne situácia vo svete ide o perfektný nápad. Ľudia medzi sebou komunikujú online oveľa viac, ako je to bežné, nakoľko museli značne obmedziť osobný kontakt. Môžeme teda povedať, že tento krok je zo strany WhatsAppu, ktorý používajú 2 miliardy ľudí po celom svete priamou reakciou na COVID-19. Niečo podobné už urobil aj Skype alebo dokonca ICQ (na ktoré sme si spomenuli z nedávnej minulosti).

Samozrejme, že skupinové audio alebo video hovory môžete uskutočniť už aj dnes. Problémom je ale maximálny počet účastníkov, ktorý nemusí byť vo všetkých prípadoch dostatočný. Na jeden takýto hovor sa vedia pripojiť len štyria používatelia. Po tom, ako ale vyjde nová aktualizácia, by sa mohol tento počet výrazne zvýšiť.

Žiaľ, momentálne nie je známe číslo o koľko účastníkov to presne bude. Nové informácie sa k nám ale dostanú určite už skoro. Ostaňte preto naladení a sledujte nás aj naďalej.

WhatsApp testuje novú funkciu. Môžu ju vyskúšať len vyvolení. - svetapple.sk
WhatsApp so skupinovými hovormi pre viac účastníkov
Prečítajte si tiež  Chceš bezpečne komunikovať? Používaj WhatsApp
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.